Pondělí 22. července 2024
Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor
Polojasno 30°C

Na Bali zakáží půjčování motocyklů turistům: „Chovají se jako hulváti,“ stěžují si místní

Bali zakáže půjčování motocyklů turistům.
Poznejte Bali, ostrov bohů a démonů  (Autor: Profimedia.cz, Reuters)
Autor: štt - 
18. března 2023
18:19

Politickým představitelům indonéského ostrova již došla trpělivost. Po sérii incidentů se rozhodli zakázat půjčování motocyklů všem zahraničním turistům. Ti opakovaně porušují dopravní předpisy. Změna by měla vyjít v platnost ještě tento rok.

Ročně Bali navštíví přes 6,2 milionu turistů. Přestože je ekonomika ostrova značně závislá na cestovním ruchu, místní mají nezvedených cizinců už po krk. Nedodržují pravidla na silnicích a mezi obyvateli jsou známí pro své hulvátství, informoval deník The Guardian.

Klíčové odvětví turismu na Bali se sice vzpamatovává z pandemie, ale guvernér Wayan Koster cítí, že pravidla je potřeba nastavit právě teď. „Během covid-19 jsme pořádek udělat nemohli a situace se zároveň uklidnila, jelikož tu nebyli žádní turisté,“ řekl pro portál Kompas s tím, že turisté si však stále budou moci zapůjčit auto.

Na sociálních sítích koluje mnoho videí, na kterých se turisté hádají s policisty. Známým případem je kaskadérský kousek neznámého Rusa, který s motorkou skočil z mola do moře.

Ne všechny incidenty jsou tolik úsměvné. V březnu byl podle médií na Bali zatčen Rus podezřelý z řízení pod vlivem alkoholu na motorce poté, co se srazil s místním řidičem. Oba museli být hospitalizováni.

al.bunda ( 18. března 2023 19:15 )

Se ani nedivím

Zobrazit celou diskusi