Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Oblačno, déšť 21°C

Alpská vesnička láká k nastěhování: Zájemcům nabízí milionovou odměnu!

Autor: pma, swp - 
26. března 2023
14:55

Horská vesnice Albinen na jihu Švýcarska láká zájemce k tomu, aby se do ní nastěhovali. Tamní úřady tak chtějí zvrátit masivní přesun obyvatel do okolních vesnic a měst. Každá nově přistěhovaná čtyřčlenná rodina dostane od tamního úřadu darem příjemných 70 tisíc švýcarských franků, tedy v přepočtu zhruba 1,7 milionu korun. Musí ale splňovat několik přísných podmínek.

Malebná historická švýcarská vesnička Albinen nabízí svým zhruba 240 obyvatelům mnoho pozitivního, například fascinující alpské výhledy, dlouhé hodiny slunečního svitu nebo perfektní vzduch. I přesto se z ní v průběhu posledních let stěhují obyvatelé do větších okolních měst, které jim nabízí lepší pracovní příležitosti.

Podpora s podmínkou

Tamní úřady si nechtějí nechat obyvatele odcházet a tak přišly s lukrativní finanční nabídkou, proč se do Albinenu přistěhovat. Pokud máte v plánu se do vesnice natrvalo přemístit, přijdete si na pěkné peníze. Jeden dospělý vyinkasuje v přepočtu zhruba 600 tisíc korun a dítě přibližně 240. Čtyřčlenná domácnost si po přistěhování do alpského ráje přijde přibližně na krásných 1,7 milionu korun.

Aby noví obyvatelé Albinenu tuto částku dostali, musí ale podle britského deníku Daily Mail splnit hned několik podmínek. Nutností je mít švýcarské občanství či mít schválené povolení k pobytu. To občané z EU, Kanady nebo USA mohou získat po pěti letech nepřetržitého pobytu, obyvatelé zbytku světa povolení získají po deseti letech.

Kdo se odstěhuje, musí peníze vrátit

Druhou podmínkou je bydlení v domě, jehož minimální hodnota dosahuje v přepočtu pět milionů korun. Usedlíci navíc musí zůstat v Albinenu po dobu  minimálně deseti let. „Každý, kdo se deset let po zahájení stavby nebo po koupi domu znovu odstěhuje, musí peníze vrátit,“ nechal se před časem slyšet tamní starosta Beat Jostin.

 

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa