Středa 1. února 2023
Svátek slaví Hynek, zítra Nela
Zataženo, sněžení 2°C

Tisíce let staré sochy, luxusní jídlo a celebrity: Nóbl restaurace vznikla podle starověkých orgií

Autor: rc - 
27. listopadu 2022
17:27

Výborné víno, jídlo, přítmí a hudba. V tomto duchu se nesly oslavy řeckého a římského boha Dionýsa alias Bakcha. Právě podle boha vína a nespoutaného veselí dostala název exkluzivní restaurace na londýnské čtvrti Mayfair – Bacchanalia. Místo, které kdysi bývalo garáží pro vozy značky Porsche, zákazníky zanese do doby antického Řecka a Říma. Nechybí středomořská jídla, chutné koktejly a dechberoucí interiér. Na otevření restaurace, které opravdu připomínalo výjevy z oslav ve jménu požitkářského boha, nechyběla řada prominentních osobností.

Modelka Naomi Campbellová, Emma Weymouthová, markýza z Bathu či lady Eliza Spencerová. Všechny tyto dámy si nenechaly ujít prominentní večírek v londýnské čtvrti Mayfair. V centru britské metropole vznikla nová a exkluzivní restaurace, která dokáže uspokojit snad všechny lidské smysly. Svým zákazníkům nabízí „hojné potěšení“.

Požitkářské oslavy

Na místě, kde se restaurace nachází, kdysi bývaly garáže Porsche. Místo se po rekonstrukci změnilo v řecko-římský chrám, jenž dostal název Bacchanalia (Bakchanálie). Tím majitelé odkazují k oslavám řecko-římského boha vína, svobody, opojení a extáze Dionýsa alias Bakcha.

Při oslavách v Řecku tančily na odlehlých místech ženy různého věku a společenského postavení. Měly rozpuštěné vlasy, které zdobil břečťan. Tančily na zvuk bubnů a fléten a v rukou držely vinnou révu. „Bakchanálie byla festivalem sexu, drog a rock´n´rollu,“ popsal pdo Daily Mail oslavy požitkářství Richard Caring, který za restaurací stojí.

Umělecká díla

Interiér podniku připomíná starou středomořskou vilu. Nechybí sochy, jenž má na svědomí světově proslulý umělec Damien Hirst. Jedinečné sochy se vznášejí nad stoly, které vyzývají k hodování. Stropy zdobí freska, která připomíná slavnou Sixtinskou kapli. „Renomovaný umělec Gary Myatt přivádí svět bakchanálii k životu tím, že prostory proměňuje do divokých vznešených ručně malovaných nástěnných maleb pomocí starých mistrovských a osvědčených metod,“ zveřejnila restaurace video vzniku fresek na sociální síti instagram.

V interiéru se nachází i několik hodnotných starověkých soch, které restaurace získala z aukčních síní Christie´s a Sotheby´s. „Interiéry Bakchanálie, jež čerpá inspiraci ze starověké řecké a římské architektury, představí 2 tisíce let staré starožitnosti, sochy Damiena Hirsta a řadu dobového i moderního řeckého a římského umění,“ stojí dále na instagramu.

Prostor je rozdělen na hlavní jídelní sál a balkon, který disponuje soukromou jídelnou pro dvacet osob. Na zahajovacím večírku pro vybranou společnost, zazpívala zpěvačka Florence Welchová a nechyběly tanečnice v antickém oblečení ani bohové starověkého Řecka a Říma. Na kolik projekt vyšel, Caring neprozradil.

Video  Italský kuchař Emanuele Ridi: Krach jeho luxusní restaurace! Co bylo příčinou?  - Markéta Reinischová
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa