Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 9°C

Stále víc mladých zdravotníků utíká k OnlyFans: Důvodem jsou nízké mzdy

Autor: štt - 
12. září 2022
20:38

Britské odbory varují, že zdravotníci houfně odcházejí za lépe placenou a méně stresující práci. Rekordní inflace a nedostatečné zvýšení mezd jsou hlavními viníky. Mnozí zdravotníci končí na síti pro dospělé OnlyFans, kde si vydělají v přepočtu až jeden a půl milionu měsíčně. Jedná se zejména o zdravotní sestry.

„Finanční nejistota může vést k prostituci nebo k prodeji sexuálního obsahu,“ uvedla mluvčí Beyond The Street pro Daily Mail. Organizace se zabývá podporou pracovnic v oblasti péče. Ve veřejném zdravotnictví téměř 80 % zaměstnanců tvoří ženy. Dalším problém je i pokles reálné mzdy například oproti roku 2010. Není potom žádným překvapením, že se ženy obrací k erotické práci.

Šestadvacetiletá Belle Grace z Yorkshiru loni opustila práci pečovatelky o děti a dospělé s autismem, kde dostávala v přepočtu necelých padesát tisíc měsíčně. Nyní se stala senzací OnlyFans a každý měsíc si přijde minimálně na dvě stě tisíc korun. Žena říká, že jí sice stará práce chybí, ale dává přednost finanční zajištěnosti.

Bývalý zdravotnický asistent James Cowe (23) z Bournemouthu také loni změnil zaměstnání poté, co ho „urazilo“ vládou navrhované zvýšení platů. Jen za tři dny po založení účtu si vydělal tolik jako za měsíc v bývalé práci.

Pracoval tři dvanáctihodinové směny týdně v domově pro lidi s demencí. Poté, co vláda loni oznámila navrhované zvýšení platů pracovníků o 1 %, měl prý pocit, že „nemá jinou možnost, než se poohlédnout v jiném odvětví“.

Pětadvacetiletá Hollie Munroeová z Hertfordshire dříve vydělávala v práci pečovatelky o seniory přibližně 230 korun na hodinu. V roce 2019 si však za svůj první týden na předplatitelské stránce vydělala přes osmdesát tisíc korun a už se nikdy do práce nevrátila. Po dalším týdnu se rozhodla přestěhovat do slunného Španělska.

Kromě OnlyFans odcházejí ve velkém pečovatelé do Amazonu, Lidlu a restauracích, kde jsou často lépe placeni. Podle vládní zprávy z minulého měsíce chybí nemocnicím v celé Anglii již 50 000 zaměstnanců. A problém v sociální péči je ještě horší. Odhaduje se, že je zde 100 000 volných pracovních míst.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi