Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Mluví spolu každý den, setkali se ale až nyní: Dispečeři záchranky navštívili členy Horské služby

Členy Horské služby navštívili zaměstnanci dispečinkového centra ZZS
Členy Horské služby navštívili zaměstnanci dispečinkového centra ZZS  (Autor: Horská služba ČR)
Autor: jel - 
4. července 2022
13:33

Své hlasy slyšeli navzájem mnohokrát, nikdy se ovšem neviděli. Dispečeři Zdravotnické záchranné služby každý den komunikují se členy Horské služby, osobně se ale nikdy nesetkali. Několik z nich se to rozhodlo změnit a vyrazili za členy HS na návštěvu na Dolní Moravu. Při milém setkání si navzájem popovídali o aspektech své práce. 

„O životě a smrti komunikují dnes a denně. Přesto se někdy ani osobně neviděli. Řeč je o dispečerech ZZS a horských záchranářích,“ informovala Horská služba na sociální síti. Dodali, že někteří se to závěrem července rozhodli změnit a připravili si setkání. 

Za členy HS z Dolní Moravy vyrazili čtyři dispečerky vedoucí vzdělávacího střediska Michal Mašek a náměstek ošetřovatelské péče ZZS Pardubice Martin Pfeifer. 

Těm všem pracovníci HS přímo v terénu ukázali, jaké mají vybavení, jak pracují i jaké jsou dojezdové časy. Navíc je poučili i o místním místopisu, díky čemuž by mohla být v budoucnu jejich komunikace ještě o něco jednodušší. 

„Dispečerky jim zase vysvětlily, čím disponují ony, jaké přesně potřebují mít informace a s jakou podporou a v jakém čase mohou horští záchranáři počítat,“ uvedla HS a doplnila, že nové informace obě strany jistě bohatě zúročí. Před začátkem července už totiž zasahovali u více než stovky případů.

Video  Jak probíhá kurz první pomoci u Českého červeného kříže? 
Video se připravuje ...

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi