Sobota 2. července 2022
Svátek slaví Patricie, zítra Radomír
Polojasno 24°C

V pardubickém trolejbusu se ztratil chlapec (9): Maminku popadla panika a zavolala strážníky!

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: MP Pardubice)
Autor: pma - 
19. května 2022
14:47

Městská policie v Pardubicích v tomto týdnu řešila zmizení teprve devítiletého chlapce, který sám cestoval trolejbusem. Jak se ale později ukázalo, klučina vystoupil omylem o zastávku dřív, než kde na něj čekala jeho maminka. Nakonec měl ale příběh šťastný konec a strážníci zbloudilého pasažéra v pořádku přivedli vyděšené mámě.

I když dítě cestu dopravním prostředkem samo zvládne, může se stát, že si například poplete zastávku a vystoupí dříve či později než v požadované stanici. To pak může být noční můrou pro všechny rodiče, kteří na svou ratolest čekají, a ona stále nikde. Stejný zážitek se před pár dny stal mamince devítiletého chlapce z Pardubic.

Maminky se zmocnila panika

Matka se s dítětem domluvila, že nasedne do trolejbusu a vystoupí na konkrétní zastávce, kde na něj bude čekat. Jenže žena čekala, další trolejbusy odjížděly a její chlapeček stále nevystupoval. Po desítkách minut se ale maminky zmocnila panika, jestli se s jejím synem nestala něco hrozného.

Všechno dobře dopadlo

„Obavy ženy byly po jejím telefonátu na dispečink dopravního podniky rychle rozptýleny,“ vysvětlují na sociálních sítích pardubičtí strážníci. Jak se totiž ukázalo, malý cestovatel vystoupil dřív, než měl a bloudil tak na neznámé zastávce. Chlapce se ujal pozorný řidič jiného trolejbusu, který už podobnou situaci zažil. Zkontaktoval tak strážníky a ti chlapci cestu za maminkou zpestřili i cestou v policejním voze.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa