Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Maminka (36) měla příznaky covidu: Byla to ale rakovina plic v posledním stadiu

Matka (36) měla záchvaty dusivého kašle. Myslela si, že má covid-19, ale pravda jiná!
 (Autor: Profimedia)
Autor: pma - 
11. února 2022
13:22

Angličanka Becky Davisová (36) z Worcestershiru měla na počátku roku 2020 podezření, že se nakazila covidem. Po sérii lékařských vyšetření se ale dozvěděla mnohem závažnější diagnózu - rakovina plic v posledním stádiu. Rodina za více než půl milionu zaplatila soukromou léčbu, aby Becky mohla co nejdéle žít a být s šestiletou dcerkou Lexi.

V lednu 2020 dostala Becky Davisová (36) z anglického Worcestershiru těžký kašel a necítila se vůbec dobře. Myslela si, že vzhledem k propukající pandemii koronaviru půjde o právě tento virus nebo silnější nachlazení.

Jenže výsledky vyšetření byly ještě děsivější, než si vůbec myslela. Po několika měsíční sérii všemožných vyšetření se Becky dozvěděla nejhorší možnou variantu. Lékaři jí diagnostikovali vzácnou formu rakovinu plic, bohužel již v posledním stadiu.

Chemoterapie už nepomohou

„Nikdy jsem si nemyslela, že se mi něco takového stane. Jsem poměrně mladá, nikdy jsem nekouřila,“ řekla Becky pro Daily Mail.

Chemoterapie bohužel již v tomto stádiu nemoci ženě pomoc nemůže. Rodina Becky se tak rozhodla zaplatit bezmála půl milionu korun za soukromou léčbu, který by Becky alespoň částečně prodloužila život. I přesto musela ale dcerku Lexi (6) připravit na to, že maminka asi brzy zemře. Řekla jí také pravdu o její nemoci a jejích důsledcích. „Už ví, že maminka půjde asi brzy do nebe. Myslí si ale, že mne tam budu moci jít navštívit,“ uvedla dojatá Becky.

Původně měla Becky mít zasažené obě plíce a část hrudní kosti. V pravé plíci došlo k progresi a zlepšila se, ale v levé je to horší. Becky doufá, že má před sebou ještě alespoň několik let života. V současnosti se snaží trávit co nejvíce času s malou Lexi. Kvůli léčbě je ale velmi slabá. „Těší nás maličkosti. Vyrábíme trička nebo zdobíme hrnečky. Lexi tyto věci miluje a vím, že zároveň si takhle vytváří vzpomínky na které bude moci myslet až odejdu,“ dodala posmutnělá Becky.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

lucie13 ( 12. února 2022 13:56 )

Methadon kapky dle Dr. Friesen z Ulmu a Dr. Hilscher a snad i český antabus, není co ztratit

Zobrazit celou diskusi