Neděle 16. června 2024
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Oblačno 22°C

Pejsek odmítal opustit zesnulého páníčka: Smutný příběh má ale šťastný konec

Pejsek odmítal opustit zesnulého páníčka: Smutný příběh má ale šťastný konec - ilustrační foto
Pejsek odmítal opustit zesnulého páníčka: Smutný příběh má ale šťastný konec - ilustrační foto  (Autor: Facebook.com/Mountain Empire Public Safety 411)
Autor: rix - 
4. února 2022
16:47

Příběh ohromné psí oddanosti a loajality začal 1. února v portorickém hlavním městě San Juan. Čtyřnohý mazlíček odmítal opustit lavičku, kde v noci zemřel jeho páníček, šedesátiletý bezdomovec. Smutný příběh má šťastný konec, chlupáče se ujal doktor, kterému se zvířete zželelo, a pejsek tak má nového majitele. 

Pejskův páníček zemřel v noci na 1. února. Čtyřnohý mazlík ale nechtěl svého nejlepšího kamaráda opustit. Ležel u něj celou noc, dokud si mrtvého muže nevšimli kolemjdoucí. Ráno už si pro tělo nebohého bezdomovce přijeli pracovníci Ústavu forenzních věd. Smutný pejsek pak do poslední chvíle hleděl na svého páníčka, kterého pracovníci nakládali do auta a poté ho odvezli do márnice. 

Zdravotnický personál blízké nemocnice Rio Piedras Medical Center si však psa oblíbil a doktor Jose Antonio Herrera Dalmau se rozhodl zvíře bez majitele adoptovat. „Už jsme objednaní k veterináři, protože má zraněnou nohu. Není zlomená, ale zraněná ano,“ řekl Jose deníku El Nuevo Dia. Svého nového mazlíčka chtěl pojmenovat Leo. Jak doktor dodal, chlupáč mu prý hodně připomíná jeho bývalého mazlíčka Reinu. 

Jak uvedl deník Mirror, psa musel doktor odnést v náručí. Pejsek se nechtěl hnout z místa, kde zemřel jeho původní majitel. Dostat ho do autobusu byla prý pořádná fuška. Důležité ale je, že má čtyřnohý mazlíček po smutné události nový domov.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi