Úterý 18. ledna 2022
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno, déšť se sněhem 4°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Vášnivý sportovec Jirka (†72) podlehl koronaviru: Tu hrůzu si neumíte představit, říká jeho přítelkyně

Autor: rix, rix - 
29. listopadu 2021
05:00

Koronavirus obrátil paní Dvořákové život naruby. Se svým přítelem Jirkou žila dvanáct let. Její milovaný vášnivý sportovec ale zákeřnému viru letos 12.února podlehl. Vakcína nebyla v tu dobu pro něho ještě dostupná. Zdrcená pozůstalá teď apeluje na všechny neočkované, aby změnili názor. „Nikdo, kdo to neprožil, si to nedovede představit,“ popsala paní Dvořáková hrůzy covidového oddělení. 

„Byl to chlap plný síly a života; života, který miloval,“ vzpomínala pro Blesk.cz na svého přítele paní Dvořáková. Jak uvedla, její přítel a vášnivý sportovec koronavirus nejprve zlehčoval. Pak ale přišly loňské Vánoce a osudný den, kdy šel Jirka navštívit své známé. Ti byli zrovna v karanténě. „Po novém roce šel do práce, ale už mu nebylo dobře,“ vysvětlila. 

Jirku doktorka ihned poslala na testy. Ty mluvily jasně, ženin milovaný přítel se nakazil koronavirem. „Za týden se začal jeho stav zhoršovat, rozhodla jsem se zavolat sanitku,“ uvedla s tím, že tu její přítel nejprve odmítal. „Musím to tady chvíli vydržet,“ psal Jirka z nemocnice. Paní Dvořáková za ním chodila skoro každý den na covidové oddělení. „Vždy mě oblékli do těch jejich obleků. Nikdo, kdo to neprožil, si to neumí představit. Ani zlomek té hrůzy na covidovém oddělení,“ upozornila. 

Její přítel byl skoro po celou dobu v umělém spánku. Mezitím se musela jeho přítelkyně koukat i na ostatní pacienty, kteří byli napojeni na desítky přístrojů. „Smekám před všemi těmi lékaři,“ uvedla paní Dvořáková. Ta jim na oplátku alespoň nosila zákusky nebo řízky. Jirka mezitím bojoval o život. Oboustranný zápal plic, infekce, veškerá ztráta imunity, ztráta svaloviny. Tak zněla děsivá diagnóza. 

Po čtrnácti dnech zaplála naděje. Jirku lékaři začali pomalu probouzet. Když otevřel oči, svou přítelkyni nejprve nepoznával. „Chtěl mi něco říct, ale všechny ty hadičky tomu bránily,“ vysvětlila smutně jeho paní. „Nevím, co mi chtěl říct a už se to nikdy nedovím,“ dodala. Koncem ledna se Jirkův stav opět kriticky zhoršil. Jako na houpačce se pak ale jeho stav opět zlepšil. „To mi pan primář řekl, že už věří tomu, že z toho dostane,“ vysvětlila.

Krátce na to se ale paní Dvořákové obrátil život naruby. Jirka se opět zhoršil a přišel šok. „Telefon jsem měla každou noc vedle sebe v posteli a zaklínala ho, aby nezazvonil,“ uvedla. 12. února ale telefon v ranních hodinách opravdu zazvonil. „Věděla jsem, že je všechno špatně,“ řekla. Jirka koronaviru podlehl. „Už nikdy mi neřekne, že mě miluje,“ dodala. 

Uživatel_5556638 ( 30. listopadu 2021 02:11 )

No to teda není v 75 lze sportovat běhat,lyžovat a byt zdrav

Uživatel_5556638 ( 30. listopadu 2021 02:09 )

Můžete a koukáte přes okenko

Uživatel_5556638 ( 30. listopadu 2021 02:08 )

To nemyslíte vážně

Uživatel_5556638 ( 30. listopadu 2021 02:07 )

Je mi trochu smutno z tech komentářů, paní to nezávidím presne podobny případ znam,a není to fikce jednoznačně zabíjí. Nebyla ta známá očko­vaná,­bohu­zel.­...lep­ší zítřky

B612 ( 29. listopadu 2021 23:09 )

Samozřejmě, že tam můžete přijít na návštěvu. Bludy šíříte záměrně, nebo z hlouposti?

Zobrazit celou diskusi
Další videa