Středa 8. prosince 2021
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno -1°C

Chlapec (4) spadl z dvacet metrů vysoké skály: Jako zázrakem přežil bez zranění

Chlapec (4) spadl z dvacet metrů vysoké skály. Jako zázrakem přežil.
Chlapec (4) spadl z dvacet metrů vysoké skály. Jako zázrakem přežil.  (Autor: Facebook)
Autor: štt - 
21. října 2021
10:25

V pátek 15. října ve dvě hodiny odpoledne kentučtí záchranáři obdrželi zprávu o hrůzném pádu malého chlapce, který se zřítil do rokle o výšce činžovního domu. Na místo nehody přijížděli s myšlenkou nejhoršího možného scénáře. Co na ně čekalo, si však nikdo z nich nemohl představovat ani v nejdivočejších snech.

Dle informací uveřejněných na New York Post byl chlapec na výletě se svou rodinou v kentuckém Národním parku Daniela Boonea. Když procházeli po značené stezce v blízkosti srázu, měl chlapec zakopnout a zřítit se do dvacet metrů hluboké rokle. Během pádu narazil na několik skalních říms. Otec s obavou o syna ihned slezl z nebezpečného srázu dolů ke svému dítěti.

Otce se synem po pár minutách nalezli přivolaní záchranáři. Kromě několika pohmožděnin a škrábanců chlapec jako zázrakem vyvázl bez úhony. Pád chlapce nepoznamenal ani psychicky. Dle zdravotníků po celou dobu vyšetření v klidu komunikoval, a dokonce žertoval, když sám sebe nazval „supermanem“. K smrti vyděšení rodiče si mohli oddychnout, že se jejich chlapci nic nestalo.

Chlapec (4) spadl z dvacet metrů vysoké skály. Jako zázrakem přežil.

Zpráva na sociálních sítích zanechala ohromené reakce. Lidé o události píší jako o „zázraku“ a chválí otce, který se nebojácně spustil ze skály zachránit své dítě. „Nejen chlapec, ale i otec je superhrdina!“ napsal jeden z uživatelů.

Není to poprvé, co dítě uniklo jisté smrti. Minulý týden čínskými médii proběhla zpráva o dítěti, které přejel kombajn a zůstalo takřka bez újmy. Možná se i americký chlapec dočká své pamětní desky, jako ji obdržel Svarta z východočeských Hořic, jehož proslavilo video, ve kterém přežil pád na hlavu z několik metrů vysoké garáže.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa