Sobota 4. prosince 2021
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Indovi (45) odoperovali desetikilový nádor! Břicho mu vyrostlo do obřích rozměrů

Autor: rix - 
14. října 2021
14:54

Náročnou operaci má za sebou Ind Arnab Mukherjee. Doktoři mu v Anglii vyoperovali z břicha desetikilový nádor! Čtyřhodinová operace dopadla úspěšně, avšak muž bude muset podstoupit další léčbu včetně chemoterapie. Nádor byl bohužel zhoubný. 

Arnab Mukherjee si stěžoval na silnou bolest břicha více než dva měsíce, ale tvrdil, že lékařům se nedařilo nádor odhalit. To se údajně podařilo až poté, co vyrostl do závratných rozměrů. Po konzultaci s lékaři ve Victoria Medical Center bylo zjištěno, že hudebník z indické Kalkaty měl zhoubný nádor o hmotnosti deseti kilogramů, který dosáhl velikosti dvou ragbyových míčů.

Jak uvedl deník Mirror, nebohý pacient byl odeslán do Lions Hospital, kde doktor Makhan Lal Saha a jeho dcera Priyanka Sahaová provedli záchrannou operaci a po čtyřech hodinách se podařilo tumor 2. října vyjmout. 

„Byl to kritický a vzácný případ. Nádor se bohužel nepodařilo detekovat hned. Vzhledem k velikosti nádoru byl ohrožen pacientův život,“ uvedl doktor Makhan. Přestože byla operace úspěšná, bude Arnab potřeboval další léčbu spojenou s rakovinou. „Jelikož byl nádor zhoubný, bude muset projít chemoterapií a dalšími procesy souvisejícími s léčbou rakoviny,“ dodal doktor s tím, že je Ind ve stabilizovaném stavu.  

Zobrazit celou diskusi
Další videa