Neděle 3. července 2022
Svátek slaví Radomír, zítra Prokop
Polojasno 24°C

Pět malých dětí zůstane navždy bez rodičů: Tatínka s maminkou jim vzal koronavirus

Autor: rix - 
17. září 2021
15:59

Bez rodičů zůstalo pět nebohých dětí včetně novorozené holčičky poté, co jejich rodiče zemřeli na covid. Zdravotní sestra Davy Maciasová byla v sedmém měsíci, když se nakazila zákeřným virem. Po těžkém průběhu nemoci lékaři zvládli zachránit alespoň její nenarozené dítě. Nemoci podlehl po dlouhém boji i tatínek Daniel. 

Sedmatřicetiletá sestra Davy Maciasová z Oaklandu v Kalifornii byla v sedmém měsíci těhotenství, když se zákeřnou nemocí nakazila. Po rychlém zhoršení jejího stavu ji lékaři udržovali naživu pomocí intubace. Ačkoli se maminku nepodařilo zachránit, doktoři ještě stihli přivést na svět její miminko. To už ale v matčině náručí nikdy nespočine.

Stejně smutný osud postihl i jejího manžela a tatínka dětí Daniela. S nemocí bojoval do posledních sil. „Bojoval, aby se ještě mohl setkat se svými dětmi,“ povzdychl si rodinný přítel. Na podporu osiřelých děťátek byl založen účet na Gofundme, kam mohou lidé přispívat penězi.

„Neexistují slova, která by dokázala popsat tak obrovskou ztrátu,“ píše na webu. „Ty děti získaly dva anděly, ale čeká je ještě dlouhá cesta,“ stojí dále ve smutném prohlášení na Gofundme.

„Komukoli kdo není očkován, navrhuji, aby to udělal co nejdřív,“ apeloval tatínek a bývalý učitel matematiky ze smrtelné postele. Příbuzní se domnívají, že Davy a Daniel z kalifornské Yucaipy onemocněli koronavirem na dovolené.

 

 

 

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa