Pondělí 6. prosince 2021
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Nebezpečný TikTok: Dívka (13) kvůli trendu skončila s vážnými popáleninami na JIPce

Autor: ran - 
1. června 2021
05:20

Destiny Craneová (13) z amerického Portlandu v Oregonu chtěla napodobit video se zapalováním alkoholu na zrcadle, se zlou se ale potázala. „Experiment“ jí nevyšel, skončila s popáleninami třetího stupně v nemocnici!

Video na TikToku s mladíkem, který pomocí spreje a svíčky vytváří na zrcadle v koupelně geometrické tvary z modře planoucího plamene, vypadalo efektivně. Proto se ho 13letá dívka rozhodla napodobit. Nebylo to ovšem rozumné rozhodnutí.

Dezinfekční roztok na bázi alkoholu ve spreji sice může hořet příjemným modrým plamenem, zkoušet ho ale podpálit v neodvětrávané koupelně přinese víc rizika a škod než čehokoli jiného. Destiny Craneová už to dnes také ví, za svoji zkušenost však draze zaplatila - vlastním zdravím.

13. května uslyšela její maminka Kimberly z koupelny bolestný křik a volání o pomoc. „Zrovna jsem v obýváku telefonovala se svojí mámou… a najednou slyším, jak na mě holka zoufale volá,“ řekla podle webu deníku Mirror maminka vážně zraněné dívky.

Běžela do koupelny, kde se jí naskytl hrozivý pohled. „Otevřela jsem dveře od koupelny a všechno tam hořelo. Destiny byla v jednom plameni, věci na umyvadle taky,“ popsala chvíle hrůzy Kimberly. Hořící tričko z ní sice okamžitě strhala, i tak ale dcera utrpěla popáleniny třetího stupně. V nevětrané místnosti alkohol explodoval.

Podle toho, co nešťastná maminka v telefonu našla a co jí o „výzvě“ na TikToku řekly Destininy kamarádky, pochopila, co bylo účelem dceřina počínání - ve tmě při zhasnutých světlech vykouzlit na zrcadle kouzelné mihotavé obrazce z plamenů. Destinin mobil po výbuchu stále ještě běžel a chvíle plné děsu natočil. Na platformu už záběry samozřejmě neputovaly.

Nebohá dívenka, jež podle maminky „žila pro TikTok a TikTokem“, leží od osudného dne na jednotce intenzivní péče a zatím ještě neví, jak velkou újmu si přivodila. Má za sebou tři operace, během kterých jí lékaři na poškozený povrch těla nasadili kožní štěpy. Dočasně přišla o hybnost jedné ruky a krku.

Na probuzení Destiny čeká maminka s úzkostí. „Vím, že až otevře oči a plně pochopí, co se stalo, strašně ji to vezme,“ neví si rady Kimberly.

Její holčička už bude napořád nehodou poznamenaná. Čeká ji několikaměsíční zotavování a rehabilitace, která by měla navrátit hybnost těm částem těla, jež oheň poškodil nejhůř.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa