Neděle 24. leden 2021
Svátek slaví Milena, zítra Miloš
Oblačno, sněžení 2°C

Arturek (2) po podání nejdražšího léku: Tvrdá dřina a postupné zlepšování!

Autor: ran - 
13. ledna 2021
06:05

Po Maxíkovi a Adámkovi dostal v České republice dávku genového léku za 56 milionů i další chlapeček. Arturovi (2) byl aplikován lék Zolgensma v říjnu 2020 a chlapec začal pilně cvičit, aby se jeho tělíčko poznamenané spinální svalovou atrofií (SMA) mohlo začít rychleji dávat do pořádku.  

Arturek je prvním malým pacientem, o kterého se starají v Dětské nemocnici Fakultní nemocnice v Brně. Tam mu také nejdražší lék na světě podali. Stejně jako Maxíkovi a Adámkovi, i Arturovi ze severomoravského Rýmařova lék uhradila jeho pojišťovna.

Rodiče Adam (30) a Šárka (29) Ovčáčíkovi začali vnímat synův vážný zdravotní problém už koncem druhého měsíce chlapcova života, kdy se Arturek téměř přestal hýbat. Nyní už se ale dokáže sám pohybovat na kolečkovém křesle, a všichni, kdo se o něj starají, se proto těší, že cvičení mu ve spojení s účinky léku bude dál zlepšovat kondičku.

V prvním lednovém týdnu Arturek absolvoval první pobyt v ARCADA NeuroMedical center v Hranicích. „Byla to dřina, to vám teda povím! Ale nakonec jsem dostal svou první medaili. Nic nepodceňuji, a v únoru si to dám ještě jednou a jednou tolik!“ píší za chlapečka na sociálních sítích jeho rodiče.

Ti se těší, až další měsíc povezou svého malého šikulu, který po aplikaci léku pořádně ožil, na další pobyt. „Nic nepodceňuji a v únoru si to dám ještě jednou a jednou tolik! Uf uf, ale bude to teda makačka!“ V příspěvku rodiče nezapomněli ani na soucitné dárce, kteří Arturovi finančně přispívají. „Tyhle intenzivní neurorehabilitační pobyty si můžu dovolit jen díky vám všem a vašim příspěvkům. Děkuji!“

Video Rodiče malého Arturka se spinální svalovou atrofií - TV Blesk Zdeněk Matyáš

eblanche ( 13. ledna 2021 08:17 )

Arťíku, bojuj! Držím palce

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud