Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Namakaná majitelka fitness centra cvičila slonovi na klech: Lidé se zlobí, cvičitelka se hájí!

Autor: ran - 
14. ledna 2021
19:56

Na rezervaci v jižní Africe se snesla kritika za to, že nechali ženu cvičit na slonovi. Před objektivy mobilních telefonů předvedla pár shybů, přičemž visela obrovskému slonímu samci za kly. Po obrovském haló, které obrázky způsobily, vydala prohlášení. Cvičitelka se v něm hájila, že nic špatného neprovedla.

Ženu předvádějící prostocviky na polodivokém zvířeti média identifikovala jako Emmu Robertsovou, majitelku posilovny v jižní Africe. Byla na výletě na safari a protože cvičí všude a na všem, vyzývavě trčícím sloním klům nemohla odolat. Odolávat ale posléze musela spršce kritiky, která se zejména na ni, ale i na správce parku snesla.

 „Nemůžu uvěřit, že něco takového udělala. Ona snad nevládne zdravým rozumem a nemá v sobě ždibec empatie! Sloni si zaslouží, aby se s nimi jednalo s respektem. Chovejte se k nim slušně!“ zněl například jeden z komentářů na sociálních sítích.

„To je něco tak odporného! Nechápou, že to zvíře trpí? A to jenom kvůli tomuhle jejímu zcestnému představení! Sloní kly nejsou uzpůsobené k tomu, aby udržely váhu lidského těla,“ napsal další komentující. „Trhá mi to srdce, když to vidím. Díky, že jste na to upozornili,“ připojil se někdo jiný.

V reakci na internetový hněv cvičitelka na instagram pověsila své vyjádření, kterým své počínání brání. Nic krutého prý na něm nespatřuje a dodala, že podporuje bohulibou činnost rezervace a nerada by, aby kvůli ní mělo zařízení problémy. Později vyjádření, fotky i celý svůj profil rovnou smazala. Její vyjádření se ale zachovalo.

Obhajoba majitelky posilovny

„Nemyslím si, že jsem se k tomu krásnému zvířeti zachovala krutě. Jen jsem spolu s ním prožila pár krásných okamžiků. Spousta lidí se na všechno dokáže dívat jen negativně. Zabíjet slony pro slonovinu je kruté, chovat je v nevyhovujících podmínkách je také kruté a jezdit na nich není ideální,“ myslí si cvičitelka.

„Poskytovat jim domov v jejich přirozených podmínkách a dělat osvětu mezi lidmi o jejich vysoké inteligenci a o tom, jak jsou úžasní, kruté není. Bohužel však jen zlomek světové populace tohle chápe. Děkuji všem, kdo mi poslali povzbuzující zprávy! A všem, kdo mi naznačili, že bych se měla za ten úžasný zážitek stydět: Styďte se vy!“ dodala. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud