Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Roztomilý Viktorek na svět vyloženě spěchal: Narodil se v sanitce a získal neobvyklé prvenství

Autor: jel - 
4. ledna 2021
19:19

Malý Viktor přišel na svět v neděli po osmnácté hodině a hned po svém narození si odnesl neobvyklý titul. Chlapeček na svět opravdu hodně pospíchal, nejenom, že maminku překvapil o tři týdny dříve, ale také je prvním miminkem roku 2021, které se narodilo v Kraji Vysočina přímo v sanitce.

O novorozeném Viktorovi informovala Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina na svých facebookových stránkách. K zásahu vyrážela zdravotnická posádka z Pelhřimova v neděli krátce po osmnácté hodině. Maminku totiž překvapily kontrakce tři týdny před termínem porodu. „Miminku se nechtělo čekat, spěchalo na svět a narodilo se přímo v sanitce, na půli cesty do porodnice,“ uvedli zdravotníci.

„,Byl to fofr,' říká s úsměvem záchranář Zdeněk Vacek a dodává, že hezčí závěr náročné služby si s kolegy ani nemohli přát,“ prozradili dál záchranáři v příspěvku. Od šťastné maminky si dokonce za svou profesionalitu vysloužili krásnou pochvalu. „Jsou to opravdoví profesionálové a navíc je vidět, že svou práci dělají srdcem. Moji rodiče jeli za sanitkou, a když se malý narodil, mohla se hned přijít maminka na ten nový život podívat. Za tohle vstřícné gesto jim moc a moc děkuji,“ řekla.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi