Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Zataženo, sněžení 1°C

Učitelka si myslela, že má chřipku, a doktoři ji poslali domů: Dostala gangrénu a museli jí amputovat prsty!

Autor: shp - 
17. prosince 2020
15:07

Bylo jí hodně špatně a obávala se, že má silnou chřipku. Jenže doktoři ji poslali domů. Stav učitelky ze základní školy, matky dvou dětí Skeeter Hockettové (42) z amerického Michiganu se ale stále zhoršoval. Nakonec začala kašlat krev, rozvinul se u ní zápal plic a skončila v kómatu. Na nohách se jí rozjela gangréna a následky jsou tragické.

Skeeter navštívila lékaře v březnu s tím, že jí není dobře a že se obává, aby neměla chřipku. Doktor ji ujistil, že tomu tak není, a poslal ji domů. Jenže v následujících týdnech se její stav stále zhoršoval a žena nakonec skončila v nemocnici, kde jí řekli, že má těžký zápal plic. Ale stejně ji poslali domů.

Zvracela a kašlala krev

Jenže tam začala zvracet, kašlat krev a její teplota dosahovala až 39,7 stupně Celsia. Učitelka proto hned druhý den navštívila pohotovost, což je poslední věc, kterou si pamatuje až do doby, než se o dva týdny později probudila z kómatu, do kterého kvůli svému vážnému zdravotnímu stavu upadla.

Lékaři, kteří dosud její stav zlehčovali, jí řekli, že se u ní projevila sepse v obou nohách. Všude měla gangrénu – odumřelou tkáň. Ve vzduchu visela amputace obou končetin. Skeeter ale naštěstí zaslechla zdravotníky, jak mluví o tom, že krev v jejích nohách ještě stále trochu cirkuluje.

Dva týdny v kómatu

Šla jsem na pohotovost příští ráno, což je poslední věc, kterou si pamatuji, než jsem se probudila z kómatu o dva týdny později. Když jsem se probrala, řekli mi, že mi budou muset amputovat obě mé nohy pod kolenem, ale já jsem byla skálopevně přesvědčená, že ne,“ řekla máma Daily Mailu.

Slyšela jsem, jak někdo ze zdravotního personálu říká, že je v mých nohách ještě ‚srdeční tep‘. Stále dokola jsem to opakovala doktorům. Řekli mi, že počkají a že když se infekce dále rozšíří, musím jim dát neprodleně vědět,“ dodala. Skeeter se vrátila domů za dcerou Adairou (7) a synem Wilderem (13) až na konci dubna. Návštěvy nebyly kvůli covidu možné.

Amputovali jí všechny prsty na nohách

Nakonec mi amputovali všechny prsty, ale moje nohy byly ušetřeny,“ dodala matka. K amputaci prstů došlo v červenci. Zákrok trval celých šest hodin. Nyní se učí žít s hendikepem. Nejde o nic snadného. „Nesnáším tu frázi, ale vím, že nic už nikdy nebude jako dřív. Adaptovat se na nový normál je to nejtěžší,“ uzavřela Skeeter.

Podívejte se, jak to vypadá v českém zdravotnictví - konkrétně v nemocnici na Bulovce.

Varování, galerie obsahuje naturalistické snímky vážného zranění!!!

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud