Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

Zabíjet ze sportu je vzrušuje: Právnička a manažer se ocitli na černé listině odpůrců trofejního lovu

Autor: ran - 
8. prosince 2020
19:22

Rozsáhlá kampaň známého britského aktivisty Eduarda Gonçalvese je zaměřena proti lovu divokých zvířat v Africe a v dalších zemích a proti dovozu trofejí do Velké Británie. V rámci své snahy se chystá vydat knihu, v níž se nejen hlasitě staví za zákaz lovu pro zábavu, ale odhaluje i pár osobností, o nichž lidé neměli nejmenšího tušení, že patří mezi velmi zanícené sportovní lovce!

Právnička Abigail Dayová je jednou z osob, které se Gonçalves postavil v knize na pranýř. A absolventka cambridgeské university není žádná troškařka, svoje hobby pojala ve velkém. Za své úlovky už posbírala 20 cen americké organizace Safari Club International, která sdružuje na 50 tisíc lovců a jež se bere za jejich práva oddávat se lovecké vášni minimálně se stejnou vervou, s jakou proti jejich činnosti postupují aktivisté kampaně.

Proti lovu divokých zvířat v Africe a jinde se Gonçalvesova kampaň léta ostře staví a na její stranu se ve Spojeném království doposud přidalo mnoho známých osobností. Věří, že se jim společnými silami podaří zdiskreditovat zabíjení zvířat v divočině kvůli fotogenickým snímkům a povyražení, a přispět tak k ochraně majestátních zvířat, jejichž stavy se po světě stále snižují.    

Dalším Britem, který se dostal do hledáčku hnutí, je Asif Wattoo, pracovník zákaznické podpory jedné hodně velké londýnské firmy. Na sociálních sítích zveřejňuje fotografie ze svých výletů a nechává u nich komentáře, z nichž každá jedna dokáže přívržence protilovecké kampaně zvednout ze židle. „Viděli jsme tři krásné samce impaly, ale můj průvodce věděl přesně, po čem pasu. Po pořádném velkém a starém samci.“ Pravidelně střílí zebry, africké buvoly, antilopy, impaly a nechal se zvěčnit i se složenou žirafou.   

Wattooovi výlety do Afriky a jiných exotických, ale i méně exotických destinací připravuje specializovaná firma, která platícím zájemcům organizuje lovecké zážitky na míru. Wattoo, stejně jako zmíněná právnička, má na kontě několik desítek skolených divokých zvířat, s nimiž se nikdy nezapomene triumfálně vyfotit s úsměvem a viditelně dobrým pocitem. Aktivisté ale v postojích lovců vidí především aroganci a pocit nadřazenosti nad mizející přírodou. 

„Čekali jsme kolem 30 minut, než si zvíře stouplo, a jakmile se tak stalo, bum, zásah přímo do hrudi! Uběhl sotva 30 metrů a svalil se,“ zní další z rozradostněných komentářů Wattooa, tentokrát u fotky statného vodního buvola. Jak napsal na jiném místě, k lovu ho vede především vzrušení, jež při něm prožívá.

„Kdo něco takového zažil, ví, o čem mluvím,“ odvolává se na pocity, které podle svých slov sdílí se svými loveckými kolegy. Gonçalves ale věří, že i díky právě dopsané knize se nad jejich, podle něj a podle mnoha dalších lidí zvráceným hobby začne konečně smrákat.

Video  Sexy lovkyně Michaela: Pro zábavu nestřílím! A přestat nehodlám!  - Blesk TV, Zuzana Brzáková
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Pendrek ( 9. prosince 2020 12:15 )

U nás by jim pšenka nekvetla, u nás jeleni odebírají myslivcům brokovnice , a zveřejnit se u zavražděných zvířat může jen úplný VYPATLANEC!!!!! měli by je léčit z úchyláctví, magory!!!!!!!!!!!!!

Jarabak ( 9. prosince 2020 10:00 )

Mám tip na nový olympijský sport. Vysadit lovce s puškami do divočiny, kde se nachází taky "zabijáci zvířat ze sportu" a ti lovci budou mít za úkol ulovit ty zabijáky zvířat ze sportu. To bude skvělý, zábavný sport.

Jarabak ( 9. prosince 2020 09:55 )

Nevím, proč ze sportu. Zabíjet není sport. Kdyby běhali s lukem a šípem po savaně, tomu by se eventuelně dalo říkat lov a pak by mohlo jít i o sport, byť poněkud zvrhlý. Oni totiž lovci loví pro obživu, ne pro sport. Ale střílet zvířata na dálku není ani lov, ani sport. Je to zabíjení. Takže titulek měl být "Zabíjet je vzrušuje".

sekebo ( 9. prosince 2020 04:55 )

Doufám, že to těm zmetkům někdo pořádně spočítá ,

Zobrazit celou diskusi