Pondělí 25. leden 2021
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Oblačno, sněžení 1°C

Jelen „ukradl“ na Českokrumlovsku zbraň myslivci a zmizel s ní v lese: Hledá ji policie

Jelen sebral myslivci flintu, doposud ji nevrátil. (Ilustrační foto)  (Autor: Lukáš Pich)
Autor: ran - 
24. listopadu 2020
16:36

Jistý jelen v honitbě Horní Planá na Českokrumlovsku si v pátek pro jihočeské policisty připravil vpravdě kuriózní případ. Lovci, který se ještě nedostal k ráně, sebral zbraň a utekl i s jeho flintou. Policie i myslivci zbraň hledali, ale nenašli. 

Opakovací kulovnice Hornet ráže 22 se nyní pohybuje někde v lesích kolem Horní Plané. Jak ke „krádeži“ zbraně došlo? Při pátečním honu překvapila myslivecká rojnice jelena, který se schovával v nedalekém mlází. Když ho lovečtí psi vyčmuchali, jelen se dal na útěk. Vyřítil se přímo proti jednomu ze zaskočených nimrodů a parohem mu roztrhl levý rukáv. Kulovnice, kterou měl střelec v té chvíli zavěšenou na ruce, se zvířeti svezla na jednu z vidlic paroží a jelen i s puškou zmizel v houští.

Za nějakou dobu byl paroháč hlášen asi o kilometr dál, a stále s kulovnicí. Ačkoli byl následně prohledán celý les, po jelenovi i střelné zbrani jako by se slehla zem. Naštěstí nikomu kromě jelena žádné nebezpečí nehrozí, puška je bez nábojů i zásobníku.

Policie stále věří, že se zbraň najde. „Takováto z pohledu zákona o zbraních a střelivu mimořádná událost se musí hlásit policii. Občas se podobné věci stávají, střelec například položí zbraň na střechu vozidla a odjede, policisté následně sepíší protokol a vyhlásí pátrání po ztracené zbrani. Pokud by zbraň někdo nalezl, je povinen ji odevzdat nejbližšímu útvaru policie, nebo nález oznámit na linku 158,“ upozornil mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Video Záchrana jelena v Českých Budějovicích - HZS Jihočeského kraje

stoura ( 27. listopadu 2020 14:56 )

Ten jelen je opravdu borec,proč by na sebe nechal střílet od nějakého pošuka v kamizole!!! Ať mi nikdo neříká ,že ten bouchal neměl pod čepicí!!

frantacizek ( 24. listopadu 2020 17:20 )

no tak to by se mohl dát do kupy s tím divokým prasetem, co šlohlo tomu nudistovi ten noťas, a když už jsou ozbrojeni, mohli by to rozjet ve velkém... Pokud teda ti myslivci nebyli totálně na prach... jak se tak chodí obvykle na hony..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud