Středa 27. leden 2021
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Oblačno, sněžení 1°C

Modelka dostala zápal mozkových blan: Zavřeli ji na psychiatrii a dávali jí elektrošoky!

Autor: štt - 
4. prosince 2020
19:17

Modelka Lucy Dawsonová byla několik měsíců zavřena na psychiatrické léčebně. Dle doktorů měla trpět duševním onemocněním. Dostávala silné léky a také elektrošoky. Jednalo se však o chybnou diagnózu. Jak se ukázalo, příčinou jejího chování bylo  onemocnění mozku. Z následků léčby se vzpamatovávala velice dlouho.

Lucy měla normální život - poctivě studovala a o víkendu zašla s kamarády na party. Její problémy začaly zhruba před čtyřmi roky. Sužovaly jí časté migrény, deprese a únava. „Moji kamarádi vzpomínají, že jsem se změnila i povahou,“ popsala pro Daily Mail. Vše vyvrcholilo v den, kdy se Lucy přerývavě manicky smála a brečela pod náporem bolesti.

Rodiče ji ihned odvezli do nemocnice. Tam její maniakální chování pokračovalo. Napadla personál a roztrhala záclony v čekárně. Z nemocnice ihned putovala do psychiatrické léčebny. Lékaři se domnívali, že čelí vážné psychóze s možnými fatálními následky. 

Předepsali jí antipsychotika a připoutali ji k nemocničnímu lůžku. Její tělo sláblo a vše vypadalo, že brzy zemře. Na její dvacáté první narozeniny se lékaři rozhodli pro elektrošoky, které jí měly pomoci. Ani ty ale průběh onemocnění nezvrátily. Pak přišel šok. Ukázalo se, že Lucy netrpí psychickým onemocněním, ale zánětem mozkových blan. Ty také mohou vést k nepříjemným záchvatům, až k smrti.

Po třech měsících se díky správné diagnóze z nemoci dostala. Jejím hlavním životním cílem se stalo uspět v profesi modelky. A to se jí i povedlo! Na měsíce v léčebně však nerada vzpomíná: „Moji rodiče si mysleli, že mě ztratí. Doktoři jim to sami oznámili!“ svěřila se.

Ředitelka ústavu Ananta Daveová už Lucy věnovala hlubokou omluvu: „Je nám velice líto, čím si Lucy musela projít. Je to výzva nejen pro nás, ale pro celou lékařskou vědu, aby se pacienti už nemuseli nikdy s ničím takovým setkat,“ uvedla.

Lucy se z elektrických šoků a léků vzpamatovávala pomalu. S malým zpožděním se jí však podařilo dodělat univerzitu. Mezitím si jí všimla modelingová agentura zaměřující se na lidi s různým typem postižení. Nyní je z dívky profesionální modelka a zastupuje některé známé firmy.

Zjistit, čím člověk prochází, není v případě onemocnění mozku vůbec jednoduché. Mrtvici 60% lidí vůbec nepozná!

sorgedoktor ( 4. prosince 2020 20:14 )

Clanek je velice zaji­mavy­...Vy­poved­ni hodnota ovsem tak dobra neni...Na rčuznych doplnujicich vystzrenicxh/ treba lumbalni punkce/ by se neco melo projevit. Rovnez krevni obraz by nebyl bez odezvy...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud