Pátek 27. listopad 2020
Svátek slaví Xenie, zítra René
Oblačno 3°C

Zubař přehlédl rakovinu: Studentka zůstala téměř bez zubů a čelist dokáže otevřít jen na pár milimetrů!

Autor: rc - 
14. října 2020
10:24

Nicole Kowalski si dlouhodobě stěžovala na bolest zubů. Zubař ji však vždy poslal domů s tím, že se není čeho obávat. Nakonec se však ukázalo, že palčivé bolesti jí způsobuje nádor nacházející se v horní čelisti. Žena podstoupila náročnou operaci, ovšem posléze se dozvěděla, že diagnóza byla špatná a bojuje s rakovinou slinných žláz. Zákeřná nemoc obrátila Nicole život vzhůru nohama. Ve svých osmadvaceti letech dokáže otevřít ústa pouze na pár milimetrů a přišla o několik zubů!

Nicole Kowalski pocházející z amerického Los Angeles si svému zubaři měsíce stěžovala na bolesti zubů. Zubař ji vždy však poslal domů s tím, že se nejedná o nic vážného. Bolesti však přetrvávaly. Byla proto v roce 2018 poslána na rentgen.

„Bylo to tak intenzivní, že jsem nemohla spát. Nakonec po několika výletech k lékařům, rentgen odhalil úbytek kostní hmoty,“ uvedla pro britský deník Daily Mail Nicole.Biopsie nakonec odhalila, že v horní části čelisti má Nicole nádor. Přesto, že se mělo jednat o benigní útvar, rakovina jí takřka převrátila život vzhůru nohama.

Nicole musela podstoupit dvouhodinovou operaci, při níž došlo k odstranění nádoru. Dívka doufala, že tím bolest, která ji trápila půl roku, končí. Při operaci jí navíc byly odstraněny čtyři zuby. Poté, co přišla na kontrolu k lékaři, se však dozvěděla zdrcující zprávu. Její boj s rakovinou teprve začal.

„Poté, co jsem se vrátila na další prohlídku, jsem zjistila, že mám nesprávnou diagnózu a mám rakovinu slinných žláz,“ uvedla Nicole s tím, že rakovinu měli její prarodiče a dvě její tety. Nicméně by si nikdy nepomyslela, že by mohla čelit nemoci v tak nízkém věku. Po diagnóze nastoupila na radioterapii. Při léčbě se však projevily vedlejší účinky a Nicole nyní může otevřít ústa pouze na devět milimetrů! Začala proto navštěvovat logopeda.

„Strávila jsem měsíc na radiační léčbě, přesto jsem stále pociťovala silnou bolest. Rok po mém prvním kole se mi začaly posouvat zuby, což nebylo normální a lékaři si mysleli, že mi odumírá kost, což je možný vedlejší účinek léčby,“ uvedla Nicole, která musela na další operaci a po ní na další radioterapii. Až po dvou letech od hrozné diagnózy se dozvěděla dobré zprávy.

„Právě teď jsou mé skeny čisté a bolest je mnohem tupější a už není tak intenzivní,“ uvedla Nicole. Přesto má stále problémy otevřít naplno ústa. Základní lidské funkce jako mluvení a jedení je Nicole schopná vykonávat díky zubní protéze. Nicole nyní dokončuje vysokou školu a hodlá pomáhat všem, kteří si prochází tím, čím si prošla ona. 

frantacizek ( 14. října 2020 12:21 )

ups, ještěže mám ok zuby, úplně to změní člověka

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud