Jak jíst sushi? Influencerka překvapila novým trikem se sojovou omáčkou!

Autor: ran - 
5. července 2020
14:48

Hromada uživatelů internetové služby na sdílení krátkých videí Tik tok právě zjistila, jak jíst k suši sojovou omáčku. Jsou v sedmém nebi a libují si, jak se jim změnil život! Video s tipem, jak na to, uživatelům poskytla žena z australské Brisbane. Jiní kontrují, že to nikdy nedělali jinak! 

Na videu si April-Joy Goodletová (26) posloužila porcí kupovaného sushi ve tvaru podlouhlého trámečku. V balení našla jako obvykle sojovou omáčku na dochucení jídla. Běžně si zákazníci kapou omáčku na jednotlivá sousta nebo si do omáčky japonskou specialitu namáčejí.

April na to šla jinak a se svým „objevem století“ se pochlubila na internetu. A teď už konečně všichni nejen v Brisbane budou vědět, jak jíst sushi se sojovou omáčkou jednoduše a elegantně.

Jsem génius, nemáte zač!

April bere nádobku s omáčkou ve tvaru rybičky, píchne ji do sushi a několika zkušenými pohyby ochucovadlo vymáčkne přímo do rolek. A hit sociálních sítí je na světě! Vidělo ho do této chvíle mnoho desítek tisíc lidí. „Příště až budete jíst sushi, udělejte tohle! Nemáte zač...“ doplnila k videu „objevitelka“. Takto aplikovaná omáčka vytvoří v jídle rovnoměrnou vrstvičku a obohatí tak chuťový zážitek. 

Některé geniální „vychytávky“ - a platí to v gastronomii stejně jako kdekoli jinde - jsou zkrátka jednoduché, elegantní a vysoce funkční. Jen na ně přijít. „Jak to, že mě tohle nikdy nenapadlo?“ diví se jeden z uživatelů v komentáři pod videem. „Můj život už nikdy nebude stejný! Jeden by řekl taková blbost, ale potěší! Takové řešení se úplně nabízí, a stejně jsem na to nepřišel!“ napsal další.

Já to tak dělám taky!

Mnoho strávníků ale ohromeno není ani trochu. „Moment... A jak se to jako jí jinak? Protože takhle já to dělám vždycky!“ uvedl jeden. Někdo jiný se autorky videa ptá, proč nemůže jíst jako normální člověk a dodává, že tím podle něj sushi zasadila smrtelnou ránu! 

Není to ale poprvé, co někdo přišel se „světovou senzací“, jak jíst ruličku syrové ryby. V roce 2018 moderátor jisté rozhlasové stanice kápnul na to, proč se k suši dodává sojová omáčka v nádobičce ve tvaru ryby. No přece aby její plochá část představující ocasní ploutev posloužila jako lopatička na wasabi! Naberu, namažu, jak prosté, milý Watsone...

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud