Tátovi s rakovinou dali 60 dní života: Zemřel dva dny po svatbě s životní láskou

Autor: ran - 
20. května 2020
15:58

Gavinu Howarthovi (†30) sdělili zdrcující diagnózu přesně na Velikonoční neděli, lékaři mu dali dva měsíce života. Gavin vychovával se svojí přítelkyní Kirsty (27) dva malé chlapce a o svatbě se bavili předtím už několikrát, ale nikdy se k ní neodhodlali. Vyhlídka maximálně šedesáti dní života ovšem věci urychlila.

Nádory odhalilo vyšetření v Gavinových ledvinách, játrech i mozku. S jeho zdravotním stavem proto už nešlo prakticky nic udělat a konec byl nevyhnutelný.

Gavin přitom mohl mít mnohem lepší prognózu, kdyby nezanedbal prevenci. Vážné zdravotní problémy totiž měl pokladač koberců z předměstí anglického Manchesteru již několik měsíců. A místo aby vyhledal lékaře, raději změnil práci.

Kvůli dýchavičnosti a velké bolesti zad opustil své fyzicky náročné zaměstnání a v říjnu 2019 vzal práci v restauraci rychlého občerstvení. On i jeho rodina byli přesvědčeni, že bolesti zad jsou jen následkem mnoha let dřiny při pokládání koberců.

Zhoršené dýchání zase přisuzovali astmatu, kterým Gavin dlouhodobě trpěl. Ale už v dětství si Gavin užil s nemocnicemi a doktory své. Jako malý kluk prodělal tuberkulózu, přišel o jednu plíci.

Když ovšem ani po změně zaměstnání problémy neodezněly, začal Gavin přemýšlet, že zajde k lékaři. Bál se, že se mu mohla vrátit prodělaná tuberkulóza. Vyslechl si ale mnohem horší diagnózu. Rakovina v posledním stadiu, bez možnosti uzdravení nebo prodloužení života.   

S přítelkyní Kirsty (27) proto začali urychleně chystat svatbu. A celá komunita kolem Gavinovy rodiny se spojila. Kamarádi, sousedé i některé místní podniky naplánovali velký ceremoniál i s bohatou hostinou, která by se kvůli opatřením proti šíření koronaviru konala u nemocného na zahradě. Protože Gavin začal špatně vidět, dostal také darem větší televizi. 

Připraveno bylo v přepočtu mnoho desítek tisíc korun na svatební výdaje. Gavinův stav se ale začal rychle zhoršovat. Svatba nakonec proběhla v obývacím pokoji jen za účasti nejbližších. Šaty ani výzdoba však nechyběly, stejně jako obě děti ve svátečním.

Nejstarší členové rodiny se na předávání prstýnků dívali s odstupem ze zahrady, aby dodrželi řádný sociální odstup. Gavin zemřel jen dva dny po slavnostním dnu.   

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud