Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, bouřka 21°C

Tajemný výherce ve Sportce rozdává 192 milionů: Psycholožka vysvětlila proč!

Autor: lc - 
15. května 2020
05:02

Kdo je tajemný výherce 192 milionů, které ve Sportce padly v dubnu? Pochází z Ústeckého kraje a je mu přes čtyřicet. A překvapivě se o svou výhru přihlásil až po měsíci, a navíc nechtěl vyplatit ani korunu na ruku! Psycholožka Radana Rovena Štěpánková si s Bleskem povídala o jeho osobnosti.

„Přišel v doprovodu manželky a přinesl čísla několika bankovních účtů, na které chce miliony rozdělit. Přestože si mohl rovnou odnést 270 tisíc korun, nevyužil toho. Nechtěl ani korunu,“ řekl Blesku mluvčí Sazky Petr Týbl.  Peníze výherce hned věnoval nejbližším členům rodiny.

Muž s nohama pevně na zemi

Podle Radany Roveny Štěpánkové se jedná o uvážlivého muže, o čemž svědčí i to, že než pro peníze šel, tak rozmýšlel, co s výhrou udělá. „Působí jako sympaťák, který stojí nohama pevně na zemi a má hezký vztah ke své rodině. Nechce propadnout euforii z náhle nabytého bohatství a patrně s ním bude nakládat uvážlivě,“ soudí znalkyně lidské duše.

Podle psycholožky se často stává, že výherci takových částek jsou do pár let stejně chudí, jako byli před výhrou, protože peníze okamžitě „prožijí“ v danou chvíli, rozdají, nebo s nimi nehospodaří rozvážně. „Ale vždy záleží na tom, jak je výherce osobnostně zralý. Tento muž působí jinak, vypadá to, že sám sebe už zajistil, že má pocit, že jeho život je uspokojivý. Tohle je pro něho jen bonus navíc, se kterým může zacházet tak, aby udělal svět hezký i dalším lidem nebo třeba i těm zvířatům,“ domnívá se Štěpánková.

Psycholožka v redakci Blesku. Psycholožka v redakci Blesku. | Blesk.cz

Už nemusí nic tajit

Velmi často se výhercům doporučuje, aby tak obrovskou částku před rodinou nejprve tajili. To ale nebyl tento případ. „Možná i tím, že peníze do rodiny pustil, tak předešel sporům a zároveň už nic nemusí tajit. Což je velká úleva, protože tohle tajemství muže člověka trošičku deformovat,“ soudí psycholožka, která zmínila i možné negativní dopady takové částky na lidskou psychiku.

„Někdo může mít pocit, že teď už není obyčejný člověk, ale je bohatý. A jako takový už nemusí chodit do práce a může si jen užívat požitky. Takže pak rozbourá věci, které do té doby fungovaly. Opustí práci, střídá ženy, má najednou spoustu nových kamarádů a sedne na lep pozlátku,“ vysvětluje Štěpánková.

Mám taky na kousek nárok, ptá se okolí?

Najednou se totiž mohou objevit lidé, kteří chtějí z výhercova štěstí také něco získat. „Říkají si, on má teď hodně, tak by mi taky mohl něco dát, tahle výhra je jako bezedná studna, mám taky na kousek nárok. Je to takový dětský postoj v nás,“ dodává psycholožka.

Video  Toto jsou kroky šťastlivců: Podívejte se na cestu za miliony i miliardami do „svatyně“ Sazky  - David Budai, Aleš Brunclík
Video se připravuje ...

 

filip.rozec ( 15. května 2020 17:48 )

Vsadim se, že po tom co rozdává peníze rodině bude chtít rodina ještě víc a nakonec se to obrátí proti němu

zamlzena ( 15. května 2020 11:05 )

Tvrdohlavé skrblictví je spojeno s egoismem , a je to jako trvalé onemocnění. Takoví lidi zapomínají/ nebo je nezajímá/ na to, jak se jeví svému okolí, že jse jejich jednání trapné a smutné. Jede runda, a když přijde na takového člověka řada platit, tak mizí od stolu. To se i opakuje. Podobně se chová doma, a všude mluví o tom, jak je bohatý, aby dostával jako takový výhody. On je pak i často dostáváá, ale falešná přátelská gesta, služby, dárky, nakonec skončí špatněV tomto případě to bylo v domě seniorů, kde se rovněž chvástal úsporami ao ty byl nakoc připraven/ co si podepsal, to má, řekli/Právně způsbilý a podpis platný. Konec.

villon ( 15. května 2020 09:36 )

Naprostý souhlas s tim že osobnostní vispělost hraje kardinální roly. Nějaký Mirda Žbánek, sedává s náma u Máni i U stromu, jednou mu šel v mariáši takový list, že vyhrál asi sto padesát káblí. Mislíte že se rozdělil? Ani malí frťany nekoupil, zbalil si tu hromadu do kapsi (ani netahal šrajtofli) a mazal domů ještě před zavýračkou, aby jsme ho náhodou neukecali, jako nenažraný hamoun. Je to prostě o lidech a o tom to všechno je. Asi tak.

blamal ( 15. května 2020 06:48 )

To je hezkyyy... stejne tak bych to udelal ja. Pomohl bych rodine, pak bych dal hodne na staricky, protoze na ty stat kasle,a jeste bych se zajel s rodinou a prateli nekam na mesic podivat. Good luck, dobrodeji!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa