Koronavirus sourozencům zabil oba rodiče: O mladší sestry se musí starat nejstarší syn (20)

Autor: ran - 
13. května 2020
18:47

Nada Ayramová (†46) zemřela v Detroitu 21. dubna na covid-19, jejího manžela Nameera Ayrama (†52) nemoc připravila o život 20 dní nato. Nechali na světě tři sourozence. Syna (20) a dvě dcery (13 a 18). Ani jedno z dětí nemohlo tušit, že v den, kdy rodiče odváželi do nemocnice, je vidí naposledy. 

Na nejstaršího syna Nashwana teď dopadlo břímě povinnosti postarat se o své sestry a také o placení účtů, napsal britský server Metro. Alespoň nějaké pomoci v nelehké situaci se ale sourozenci dočkali od charitativní organizace Chaldean American Ladies of Charity. Lidé na ně také vybrali v přepočtu přes 2,5 milionu korun přes charitativní portál GoFundMe. 

„Nejsou na tom dobře, ztratili oba milované rodiče naráz, zvlášť obě sestry to nesou těžce,“ řekla k jejich situaci předsedkyně neziskové organizace Renee Yandová v rozhovoru pro Detroit News. „O této rodině víme již od března, kdy byli rodiče v nemocnici připojeni na ventilátory a jejich děti je nesměly ani navštívit,“ dodala.

Protože rodina uprchla v roce 2012 z Iráku, nemají teď v Americe sourozenci žádné příbuzné, na něž by se mohli obrátit. Naštěstí jim soucitní lidé do začátku věnovali finanční obnos, který jim usnadní vyrovnávání se s novou situací. Charitativní organizace jejich osudy bude i nadále sledovat, lze tedy jen doufat, že osiřelé děti nezůstanou zcela bez pomoci, budou-li ji v budoucnu potřebovat.

 

 

dzambulka007 ( 13. května 2020 22:21 )

Že by šel nějaký černý i pracovat, pokud potřebují peníze? V Kanadě je sociální systém a štědrý, takže proč sbírka? Někteří lidé jsou fakt idioti, takto budou jenom natahovat ruce jak sarančata.

offline ( 13. května 2020 19:58 )

Doma v Iráku mají nepochybně příbuzných stovky, tak honem domu děti!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud