Šokující video: Kudlanka nábožná požírá smrtící obří sršeň, která děsí celý svět!

Autor: rc - 
9. května 2020
17:28

Minulý týden Spojené státy vyděsily sršně, které si kvůli svému jedu vysloužily přízvisko smrtící. Jed tohoto typu sršní může způsobit až zástavu srdce. Sociální sítě však nyní šokovalo video, v němž je obří sršeň, která je dvakrát větší jak včely, sežrána kudlankou nábožnou!

Sociální sítě jsou plná videí, v nichž jsou lidé napadáni divokými predátory, před nimiž by se lidé v přírodě měli mít na pozoru. Málokoho by napadlo, že nebezpečné zvíře by mohlo měřit jen pár centimetrů. Minulý týden ve Spojených státech byl spatřen jeden z nejbezpečnějších druhů hmyzu, tzv. smrtící sršeň.

Tento hmyz má jen ve východní Asii, kde přebývá kvůli příznivému klimatu, podle informací Daily Mail ročně na svědomí až 50 lidí. Jed smrtící sršně, která je dvakrát větší jak včela, obsahuje neurotoxin, který může způsobit zástavu srdce a anafylaktický šok.

V Severní Americe prý bylo několik sršní spatřeno už v listopadu 2019. Zatím není jasné, jak se tam dostaly. Rojem smrtících sršní byl nedávno napaden kanadský včelař Conrad Bérubé na ostrově Vancouver. „Bylo to, jako kdyby mi do masa vrazili žhavé připínáčky,“ popsal napadení pro New York Times s tím, že byl bodnut sedmkrát, s tím, že po bodnutí krvácel a měl obrovské štěstí, že napadení přežil.

Výskyt smrtících sršní vyděsil mnoho lidí. Na sociální síti Twitter proto stránka Nature is Metal publikovala video, které dokazuje, že smrtící sršně rozhodně nejsou nejnebezpečnějším hmyzem na zemi. Ve videu je vidět sršeň, která stojí proti kudlance nábožné. Kudlanka svou kořist nejprve pozoruje a posléze ji napadne a začne jí požírat hlavu! Svou kořist přitom drží nožičkama.

 

alumno ( 9. května 2020 21:59 )

Akorát když si k tomu začnete hledat informace a další videa na YouTube (Praying mantis vs Giant Asian hornet), zjistíte, že tohle je naprosto výjimečná situace. V drtivé většině případů jasně vyhraje sršeň a kudlanku sežere (ostatně, kudlanky patří do běžného jídelníčku sršňí).

a-z- ( 9. května 2020 18:37 )

Tento hmyz má jen ve východní Asii, kde přebývá kvůli příznivému klimatu, podle informací Daily Mail ročně na svědomí až 50 lidí.
....­....­....­....­....­....
Snad se to nedostane až sem, jinak nás Hamáček zase zaligruje doma.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud