Těžce nemocný Maxík: Konečně se učí stát!

Autor: shp - 
23. března 2020
05:09

Osud malinkatého Maxíka, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), sleduje celé Česko. Poté, co se vybralo přes 50 milionů korun na jeho léčbu, přišla další dobrá zpráva. Statečný bojovník si po dlouhých 8 měsících konečně zvyká na stání.

Video Chyceno v síti: Příběh Maxíka, kterému pomáhá celé Česko! Je potřeba vybrat 50 milionů! - David Turek, Jan Jedlička

Tak jsem se konečně po 8 měsících dočkal a můžu si pomalu zvykat stát na svých nožičkách. Získat vertikalizační stojan stálo hodně úsilí a času. (ale né kvůli mojí pojišťovně, ta mi pomůcku schválila v rekordně krátkém čase),“ uvedli rodiče za Maxíka na sociální síti, kde informují o synově zdravotním stavu a boji se spinální svalovou atrofií.

Důležité však je, že se povedlo. Cesta za mou genetickou terapií je taky složitá, ale pořad máme naději, že vše dopadne dobře,“ dodali v příspěvku. Jak ale vyšlo hned v komentáři pod ním najevo, chlapec potřebuje další výbavu, která mu stále schází. „Polohovací židličku zatím nemáme, doktorům se nechce předepisovat,“ uvedli.

Sbírka probíhá dále

Pro boj Maxíka se spinální svalovou atrofií se vybralo již přes 50 milionů Kč. Jak se ale ukázalo, nemusí to na léčbu genovou terapií stačit. Důvodem je klesající kurz. „Ve sbírce budeme tedy neomezeně pokračovat dále. Kdyby došlo k přeplatku, naložíme s ním tak, jak jsme již avizovali. Určitě se někdo najde, komu pomůže. Děkujeme, že jste s námi,“ prohlásili rodiče už dříve.

jetuslunicko ( 23. března 2020 09:39 )

NÁDHERNÝ KLUČINA, ten jeho úsměv je velmi chytlavý, působí tak optimisticky Ať se léčba povede ! Zdraví celé rodině !!

frantacizek ( 23. března 2020 07:36 )

všechno bude zase dobrý, budeš zase chlapák

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud