Slepého Vikiho z Přimdy zachránili před smrtí: Zraněný ležel bezvládně v trávě

Autor: chal - 
13. února 2020
19:35

Pracovníci tachovského útulku U Šmudliny se na začátku února setkali se svým starým známým. Jde o slepého pejska, o kterého v minulosti už několikrát pečovali. O šťastné shledání ale nešlo, Viki zřejmě ještě nikdy nebyl v tak špatném stavu.

„Skoro na pokraji smrti.“ Tak popsali pracovníci útulku stav, ve kterém byl Viki, když ho v neděli v Přimdě na Tachovsku našla kolemjdoucí. Pejsek se po obci toulal často navzdory tomu, že zástupci útulku jeho majitele upozorňovali, že je Viki kvůli slepotě v nebezpečí. „Byl u nás v útulku už několikrát, protože jeho rodina nebyla nikdy příliš ochotná pejska zabezpečit,“ popsali pracovníci útulku na jeho facebookové stránce.

Vikiho majitelé dříve žili v Tachově a problémy byly údajně už tehdy. Viki se bez dozoru toulal po městě a často končil v útulku nebo na služebně městské policie.

„V létě se odstěhovali do Přimdy a psa v Tachově nechali. Po nějaké době si pro něj přijeli a pak už jsme o Vikim informace neměli,“ doplnili zástupci útulku. Ani v Přimdě se Vikiho život neobrátil k lepšímu. V neděli ho našla kolemjdoucí bezvládně ležet v trávě s ránou u oka.

Znovu se tak dostal to útulku U Šmudliny, kde pro pejska zařizují veškerou nutnou pomoc. V útulku doufají, že se Viki zpět k majitelům už nedostane a čeká ho lepší budoucnost někde jinde. „Tohle není péče rodiny, která ho miluje,“ uzavřeli ochránci zvířat.

Na chod útulku lze finančně přispět, více informací v odkazu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

bibijana ( 14. února 2020 17:20 )

zkratiku, nic ve zlém, asi jsi špatně přečetla článek. O pejska v útulku už několikrát pečovali, proč náklady na péči nevymáhají po majitelích a proč ho pořád vracejí? O množírnách v příspěvku nepíši, jenom o špatných v rádoby útulcích. Když tyhle osoby nejsou schopny psům zabezpečit vhodné podmínky, tak to nemají provozovat. Nic o tom nevíš, škoda mého času.

zkratik ( 14. února 2020 13:23 )

si normální?V množírnách maj většinou feny a tam psy nezac­hraňu­jí,na­opak­.Mys­líš,že majitelé útulku maj na to,aby každýho psa léčili ze svýho?Tak nepřispívej,lidí,co to udělaj,včetně mě je dost.Pokud o útulku píšou Blesk tlapky,tak ho maj ověře­nej.Mi­mocho­dem,psi Harigelový nëbyli v zuboženým stavu,měla pro ně "jen" špatný podmínky.

bibijana ( 14. února 2020 12:28 )

Je to celé podivné, hlavně,aby to nebyl zase nějaký hrůzný útulek, jako ten Dagmar Harigelové- psi v klecích, sláma apod. Hlavně hned uvést účet, kam zasílat korunky. Blesk Tlapky by měl zveřejňovat pouze účty slušných útulků s kladnými recenzemi. Přestala jsem po negativních zkušenostech na různé útulky, dočasky a azylovky přispívat, většinou je to záminka dobrého výdělku. Zvířata jsou tam leckdy v otřesných podmínkách. Takže vždy ověřit, a to platí i pro Blesk tlapky!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud