Sobota 24. července 2021
Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub
Polojasno 29°C

Autistickou dívku (18) drží stát 3 roky v izolaci: „Není přece zvíře!" zuří její otec

Autor: ekd - 
1. listopadu 2019
19:38

Když byl Bethany (18) diagnostikován autismus, život její rodiny se převrátil vzhůru nohama. Naneštěstí se v jejím případě postižení projevilo nezvladatelnou agresí, a proto byli rodiče nuceni dívku umístit na příkaz úřadů do ústavu, Bethany byla totiž nebezpečná jak sobě, tak okolí. Podmínky, v jakých tam žije, jsou ale neskutečně kruté. S některými pacienty prý personál zachází hůř než se psy.

Strávit tři roky v místnosti bez nábytku a oken? Jídlo dostávat dírou ve dveřích? Tak to je jen slabý odvar zážitků, kterým nebohá Betany v ústavu každodenně čelí. Její rodina je naprosto zděšená a její táta proti takovému nelidskému zacházení tvrdě protestuje. Jeho dcera je přece člověk, a ne žádný vzteklý pes!

Jeremy, který si nepřál zveřejnit své celé jméno, aby ochránil svou dceru, tvrdí, že je dívka držena v cele a jídlo jí posílají po zemi. Slovo cela prý používá proto, že jinak se temná komora ani nedá nazývat. Žádná postel, nábytek, stůl, židle, kdepak, Bethany žije v kobce společně s matrací, na níž spí. O čerstvém vzduchu si může nechat zdát, protože místnost nemá okna.

Jeremy dále tvrdí, že nemá s dcerou žádný osobní kontakt. Nemocnice jim to nechce dovolit, prý je to příliš riskantní. A to vše ne kvůli tomu, co udělala, ale co by potenciálně udělat mohla!

Nemocnice St. Andrew's sama uznává, že péče o dívku není vždy optimální, ale ani tak nepodnikla žádné kroky k nápravě situace, jak dále otec Bethany poznamenává. Když si s dcerou telefonovali, sdělila mu, že díky zviditelnění svého případu se cítí mnohem odvážněji, „Nebojím se vyprávět svůj příběh. Jako poslední bych odmítala pomoc navíc. Nikdo tu pro mě není, ale já bych ocenila pomoc spousty lidí. Jsem silnější než předtím, ale existují jedinci, kteří podkopávají mou sebedůvěru."

Otec Bethany je zdrcen a nechal se slyšet pro server Sky News, že kdyby tušil, že svou dceru nebude moci týdny obejmout, nikdy by nedovolil, aby ji zavřeli. Jejich dialogy skrz bezpečnostní sklo jim nikdy nemohou dát potřebnou blízkost. Bethany by tátu ráda držela za ruku, bohužel to však zatím není možné.

Huron ( 2. listopadu 2019 12:17 )

Muže si jí vzít domů a pak nemusí zuřit.

Altingerka ( 1. listopadu 2019 21:47 )

No a Gretě se tleská!

Zobrazit celou diskusi
Další videa