Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Během porodu přišla o paměť, manžel pro ni sepsal dojemné dějiny jejich lásky

Autor: ekd - 
30. října 2019
22:21

Camre Curtoová (31) měla štěstí v neštěstí. V den, kdy porodila nedočkavě očekávaného syna Gavina, bohužel utrpěla mozkovou mrtvici a přišla nejen o krátkodobou, ale také o dlouhodobou paměť. Její manžel Steve (38) pak pro ni udělal neskutečnou věc. Pro svou milovanou ženu sepsal dojemné dějiny jejich lásky.

Steve Curto se v jedné chvíli radoval z narození svého syna, v další však utrpěl těžkou ránu. Jeho drahou manželku totiž po porodu postihla mozková příhoda, a přišla tak o paměť. Muž se však nevzdal a napsal dojemnou knihu „Ale já vím, že tě miluji“, která mapuje jejich desetiletý vztah od prvního rande až po narození jejich synka.

Hrdý manžel nechal knihu vytisknout jako dárek k jejich čtvrtému výročí svatby, které proběhlo minulý měsíc. Camre si bohužel na nic z toho, co se v ní dočetla, nepamatuje. Nechala se v ranní show Good Morning America slyšet, že „text popisuje vše, čím si prošli a co si nepamatuje. Že je to krásně popsáno, ale vzbuzuje to v ní rozporuplné pocity, protože si nic z toho nevybavuje.“

Camre měla úplně běžné těhotenství. Ale ve třetím trimestru začaly obtíže, často zvracela. Ve 33. týdnu se pak přidaly dýchací obtíže, takže ji manžel okamžitě zavezl na pohotovost, kde prodělala záchvat. Doktoři ji okamžitě převezli na porodní sál, aby rychle pomohli na svět jejich synovi Gavinovi.

Bohužel kvůli záchvatu postihla nebohou ženu hned poté mrtvice, která ji připravila o paměť. Lékaři zároveň dodávají, že se jedná o extrémní a ojedinělý případ. Curtoová podle nich měla nediagnostikovanou preeklampsii, nemoc, jež se někdy v třetím trimestru objevuje a je velmi závažná, protože ohrožuje jak matku, tak plod.

Steve se pak musel starat nejen o jejich novorozeně, ale také o manželku, která byla zcela zmatená a nepoznávala ani své dítě, ani manžela. Nezvládala běžné úkony. Ale Steve to s ní nevzdal. Jednou spolu seděli na gauči a ona mu povídá: „Sice nevím, kdo jsi, ale jsem si jistá tím, že tě miluji.“

Camre nyní už několik let dochází na terapii, vytvořila si pevné pouto se svým synem a rozhodně se nehodlá vzdát. Její rodina je pro ni totiž vším.

lunatic ( 31. října 2019 06:15 )

Mohl jí přeci docela snadno přesvědčit,že jsou již rozvedeni a ona má to dítě s milencem

Zobrazit celou diskusi
Další videa