Nejstarší máma světa, která počala přirozenou cestou: Její rodina se od ní odvrátila

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
29. října 2019
06:42

Sedmašedesátiletá Číňanka porodila v čínské provincii Šan-tung zdravou holčičku, kterou počala přirozeným způsobem. Jedná se pravděpodobně o nejstarší matku, jež otěhotněla jinak než za pomoci umělého oplodnění, a zároveň o nejstarší matku v Číně, napsala agentura AFP.

Žena jménem Tchien porodila v pátek císařským řezem. Pokud se potvrdí, že početí bylo přirozené, šlo by o světový rekord. Podle dosavadních údajů v Guinnessově knize rekordů je momentálně nejstarší matkou, jež otěhotněla přirozeným způsobem a dítě přivedla v pořádku na svět, devětapadesátiletá Britka, jež porodila v roce 1997.

Oficiální držitelkou rekordu nejstarší matky je sedmašedesátiletá Španělka, která v roce 2006 porodila dvojčata počatá umělým oplodněním. Matka dva roky po porodu zemřela na rakovinu. Na začátku září podle indických médií porodila po umělém oplodnění dvojčata žena, které bylo 74 let.

Tchien již má dvě vlastní děti a je několikanásobnou babičkou. Podle čínské televize CCTV děti nebyly z nového přírůstku do rodiny nadšené. „Moje dcera dokonce prohlásila, že pokud to děťátko porodím, přeruší s námi veškerý kontakt,“ uvedla Tchien.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

banany ( 29. října 2019 10:54 )

Další trestný čin vůči tomu děcku, brzy z něj bude sirotek!!!!!

vvogh.t ( 29. října 2019 08:53 )

bať, bať, hlavně aby neotěhotněla během šestinedělí, to jsou ženský na mrtku nejnáchylnější,

mrd.bejka ( 29. října 2019 08:50 )

v Číně i ty starý baby uměj m.r.d.at líp než naše mladý líný holky, no a jinak se tam ženský běžně dožívají devadesátipěti let, takže dítě se sirotou jen tak nestane,

fikusek11 ( 29. října 2019 08:22 )

By tě napadlo, v tomhle věku, že když to zabrní, tak to musíš vytáhnout?

europa ( 29. října 2019 08:13 )

Místo mozku z h...a kostku. Chudák dítě, už teď je vlastně sirotek...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud