Děvčátko (†11) čekalo 9 měsíců na transplantaci srdce: Přišla pozdě

Autor: DH - 
14. října 2019
05:47

Podobné příběhy lámou srdce. Televize BBC přinesla zprávu o smrti jedenáctileté Britky, která v nemocnici marně čekala na vhodného dárce k transplantaci srdce. Bohužel, po devíti měsících zemřela.

Jedenáctiletá Aimee Bradyová z irského Magherafeltu čekala na transplantaci srdce v nemocnici v Belfastu od ledna letošního roku.

Maminka Valerie se už během léta nechala slyšet, že prakticky každý den čekají na to, až jim zazvoní telefon a lékaři jim poví, že mají vhodného dárce. Jak ale dceři ubýval čas, snažila se alespoň podnítit větší debatu o využití orgánů k transplantacím, aby něco podobného nemuselo potkat další rodiny.

„Pořád jsme ve střehu. Jak vám zavolá nějaké neznámé číslo, úplně se roztřesete. Říkáte si, jestli už je to ono, ale pak pořád čekáte,“ nechala se slyšet matka před časem v rozhovoru pro BBC.

Bohužel malá Aimme se svého dárce nedočkala a po devíti dlouhých měsících zemřela. Stalo se tak ve středu v kruhu nejbližších.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud