Sobota 20. července 2024
Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav
Oblačno 27°C

Nemocné Adélce (5) selhalo srdíčko, čeká na transplantaci! Mamince našli rakovinu

Autor: dce - 
3. října 2019
12:56

Adélce je teprve pět let, letos ji ale postihlo úplné srdeční selhání a holčička nyní nutně potřebuje transplantaci. Rodinu zasáhla i další otřesná rána – mamince, která roky pracovala pro vězeňskou službu, byla diagnostikována rakovina. Rodina, kterou nyní živí jen tatínek a babička, potřebuje pomoc. Tu nabídla vězeňská služba i ministerstvo spravedlnosti.

Adélka Holčáková (5) letos skončila v nemocnici po úplném srdečním selhání. Holčička je na tom nyní tak špatně, že potřebuje nové srdíčko. Transplantace je ale vzhledem k jejímu věku, a tedy vzhledem k velikosti potřebného náhradního srdce, velmi problematická. Než bude nalezen vhodný dárce, bude se Adéla muset spolehnout na pomoc implantovaného přístroje, který činnost jejího srdce podporuje,“ popisují na svém facebooku zástupci Vězeňské služby.

Holčička strávila hospitalizovaná v nemocnici dlouhé měsíce a to si vybralo svou daň – dívenka trpí celkovým vyčerpáním organismu a přidaly se i poruchy příjmu potravy. Mamince, která se kromě Adélky stará i o dvojčátka Vítka a Jindřišku (3), byla navíc v červenci diagnostikována rakovina. Kvůli náročné a vyčerpávající léčbě péči o rodinu už nezvládá, na všechno musí stačit tatínek s babičkou.

Právě nemocná maminka dlouhé roky pracovala na generálním ředitelství Vězeňské služby ČR jako účetní, u vězeňské služby pracuje i babička Jana Bittnerová – konkrétně ve vazební věznici na Pankráci. Tatínek Pavel Holčák musel kvůli péči o rodinu práci značně omezit.

V současné době má Adélka konečně vyhlídky na propuštění do domácího ošetřování, což pro její rodinu znamená další komplikace a nutnost nákladných úprav v bytě. Členy rodiny čeká školení na obsluhu implantovaného kardiostimulátoru a další zdravotnický výcvik. Po propuštění z nemocnice nebude Adélka schopná určitou dobu chodit, a bude proto potřebovat invalidní vozík. Denně bude muset přijímat nitrožilní výživu a podrobovat se krevnímu vyšetření,“ popisují zástupci vězeňské služby.

Část nákladů platí naštěstí pojišťovna, výdaje rodiny na celkovou péči jsou ale příliš vysoké. „Vzhledem k tomu, že půjde o dlouhodobou vleklou léčbu, je Adélčina rodina vděčná za jakoukoliv pomoc. Případnou finanční pomoc využijí na nákup zdravotních potřeb a pomůcek pro Adélčinu léčbu a rehabilitaci, ale také pro zajištění péče o Adélčiny sourozence a chod celé rodiny.“

Rodině můžete pomoci i vy. a to na transparentní účtu: 4200555535/6800. Je nutné uvést variabilní symbol: 145431. Sbírka končí ke dni 30. listopadu 2019.

Zobrazit celou diskusi