Dominika trpí dětskou mozkovou obrnou: Postižené dívce pomáhají motorkáři

Autor: VaB - 
18. 9. 2019
17:52

Tradiční benefiční akce „Motorkáři pomáhají nemocným dětem“ se snaží finančně pomáhat těm, kteří to potřebují nejvíce. Tentokrát se muži a ženy na silných strojích rozhodli pomoci Dominice (16), která trpí dětskou mozkovou obrnou. Vybranými penězi jí chtějí přispět na rehabilitace.

Spolek Bikers Help oficiálně vznikl teprve letos v květnu. Založily ho tři kamarádky Brigit, Pavla a Jana. Motorkářky ale pomáhají už třetím rokem. Nápad vznikl během projížďky na motorkách. „Spolek Bikers Help má čtyři akce ročně. Poslední v roce je ,Motorkáři pomáhají Nemocným dětem´,“ řekla Blesku organizátorka Brigit Blowersová. 

Ve třetím ročníku akce se motorkáři rozhodli pomoci vážně nemocné šestnáctileté Dominice. Ta trpí dětskou mozkovou obrnou. „Dominika je skvělá mladá slečna. Bohužel neměla štěstí a na svět spěchala. Nedostatek kyslíku při porodu jí navždy poškodil mozek,“ vypráví Brigit.

Kvůli mozkové obrně nemůže Dominika používat postižené ruce a nohy, k tomu všemu trpí těžkou mentální retardací. Přes všechny tyto komplikace ale vnímá svět kolem sebe. „Za vybrané peníze chceme Dominice pořídit motomed na posílení svalů a přispět jí na rehabilitace, za které maminka doplácí 2x do roka kolem 32 tisíc korun,“ vysvětluje Brigite.  

Akce na podporu Dominiky se uskuteční 19. října v Hybešově ulici v Brně, kde také spolek Bikers Help sídlí. Útočiště motorkářky našly v podniku Unleaded Coffee. Na programu benefiční akce je například vystoupení Iva Kaštana, dakarské legendy, která se rallye Dakar zúčastnila celkem devětkrát!

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa