Kráska skončila po vapování v kómatu. Elektronická cigareta jí způsobila vzácnou nemoc

Autor: shp - 
1. 9. 2019
16:31

Myslela si, že elektronická cigareta bude méně škodlivá. Krásná Maddie Nelsonová (18) z utažského města Nephi vapovala celé tři roky. Letos se jí ale začalo dělat často špatně. Bolelo ji břicho, trpěla nevolností a zvracela. Když dostala vysokou horečku, vzala ji rodina do nemocnice. Nakonec skončila kvůli vapování v kómatu.

Maddie vapovala poslední tři roky každý den. „Tak jako všechna děcka na mé škole,“ řekla studentka televizi Fox 13. „Používala jsem celou škálu různých produktů od všemožných obchodů z celého Utahu,“ pokračuje blondýnka.

Nevolnosti, horečka a bolesti

Letos na jaře se však začalo dělat Maddie špatně. Nejdřív ztratila chuť k jídlu. Pak přišly bolesti břicha a nakonec i zvracení. Poté, co dívku začaly sužovat i bolesti zad a dostala vysokou horečku, odvezla ji rodina do nemocnice.

Měla jsem tak vysokou teplotu, že se mi vypnul mozek. Myslela jsem, že jsem v nemocnici jednu noc, ale ve skutečnosti jsem tam byla čtyři dny,“ vzpomíná studentka. Z jednoho špitálu putovala hned do druhého, kde se lékaři zděsili.

Vzácné onemocnění plic

Zjistili totiž, že dívka trpí vzácným onemocněním dýchací soustavy. Diagnostikovali jí akutní eisonofilickou pneumonii. Při ní se tvoří v plicích kvůli infekci příliš mnoho bílých krvinek. Maddie proto raději uvedli do umělého spánku.

V něm za ni musely dýchat přístroje. Doktoři dívce podávali silné steroidy, aby nemoc z jejího těla vyhnali. Po uzdravení Maddie tvrdí, že za jejími zdravotními komplikacemi stojí právě vapování. A nejenom ošetřující lékaři Maddie, ale i další odborníci souhlasí.

Vapování může způsobit infekci v plicích

V USA evidují na 200 případů dýchacích problémů spojovaných s používáním elektronických cigaret. „Když vdechujete vlhkost z e-tekutin, vytváří se perfektní prostředí pro bakterie, které porostou ve vašich plicích a začnou infekci,“ uzavřela blondýna.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

realgips ( 4. září 2019 13:30 )

Náplně do e-cigaret obsahují Propylenglykol a Glycerol. Obojí jsou látky, které jsou také užívány pro desinfekci (zabíjí bakterie). Nikde nemohu najít, co vapovala. To kdyby se někdo otrávil jídlem, všichni by zjišťovali, co to bylo za jídlo. Tady obrazně řečeno hlásají: "Nejezte!!! Zemřete!!!"

Ruda_uderka ( 2. září 2019 07:30 )

Každé kouření není zdravé.

liskabystrouska ( 2. září 2019 07:00 )

presne tak Nezadat

Cucundrs ( 2. září 2019 00:18 )

Stalo se to na jaře a pusou o tom ted? 😃😃😃

khonsun ( 1. září 2019 18:07 )

Jeste ze nezila od mala napr. na Borneu. Tam byva vlhdost vzduchu skoro storocentni a to by onemocnela hned, jak by se narodila.

Zobrazit celou diskusi
Další videa