Na balíčku cigaret objevil svoji amputovanou nohu: Přišel o ni při přestřelce!

Ilustrační foto
Autor: DH, ČTK - 
19. července 2019
06:55

Byl to pro něj šok! Šedesátiletý Albánec se nestačil divit, když si ve východní Francii koupil balíček cigaret a zjistil, že se na obalu vyjímá jeho amputovaná noha. Ta sloužila jako varování před kouřením, muž o tom ale nic nevěděl, a k užití obrázku tak nedal žádný souhlas. 

Muž žijící v Metách přišel o nohu v roce 1997 ještě v Albánii během přestřelky. Od té doby chodí o berlích. Domnívá se, že fotografie pochází z místní nemocnice, kam se šel poradit, zda by bylo možné pro něj najít nějakou pomůcku, která by mu usnadnila chůzi.

Snímek objevil jeho syn na balíčku tabáku, který koupil loni v Lucembursku. Končetinu identifikoval podle otcových charakteristických jizev a následků popálenin. U fotografie bylo varování, že kouření ucpává tepny.

"Každá jizva je specifická, jedinečná. Tento muž má také popáleniny na druhé noze, to je jasně vidět," řekl právník rodiny Antoine Fittante.

Muž podotýká, že nikdy nedal souhlas s tím, aby byla fotka veřejně využita. Jeho právník kontaktoval nemocnici, aby se dozvěděl, jak se stalo, že se fotografie ocitla na balíčku s tabákem. Obrátil se rovněž na Evropskou komisi, která je odpovědná za rozšiřování takových odstrašujících fotografií na tabáku a cigaretách prodávaných v EU. Fittante uvedl, že komise běžně používá fotografie z databáze, které jsou ověřené a dostanou se na veřejnost poté, co s tím člověk, jenž je na nich zobrazen, souhlasí.

"Můj klient se cítí být oklamaný, jeho důstojnost byla dotčena," řekl Fittante. Podotkl, že vídat své postižení na obalech cigaret v prodejnách tabáku není nic příjemného.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud