Tragédie české lodi v Indonésii: Došlo k tomu nejhoršímu!

Aktualizováno -
8. 8. 2019
15:50
Autor: DH - 
8. 8. 2019
15:04

U ostrova Sulawesi v Indonésii se při mohutné bouři potopila oblíbená česká expediční loď Sea Lady. Turisté i potápěči ji obvykle hojně využívali ke svým výpravám. Posádka, která se na ní v době neštěstí plavila, několik hodin strávila v záchranném člunu na volném moři, podařilo se jí však přežít.

Expediční loď Sea Lady byla v provozu více než deset let. Bohužel, plavba z ostrova Sulawesi na Čechy oblíbené Bali, pro ni byla tou poslední. Při cestě ji potkala silná bouře, která se nakonec ukázala jako fatální. Informoval o tom na svém facebooku majitel lodi Alexandr Kučera.

„Nenávratně se potopila do vod Indopacifického oceánu, který po dlouhá léta brázdila a naplula v něm statisíce námořních mil," napsal Kučera. Podle něj se posádku podařilo se štěstím po několikahodinovém boji na otevřeném moři zachránit.  

V Indonésii se nyní řeší, co mohlo za nehodou stát. Všichni zástupci naší firmy P.T. Luga pod vedením Agunga Arnawy a Milana Musila v současnosti spolupracují v plném nasazení s Námořní správou Indonésie a podílí se na vyšetření celé nehody,“ napsal Kučera.

Potopení Sea Lady zasáhlo nejen jejího majitele a provozovatele, ale i ty, kteří se na ni za jejího provozu rádi plavili. „Je mi z toho moc smutno. Každý, kdo jsme na Sea Lady byli, jsme tam nechali kus svého srdce....držte se,“ napsala do komentářů pod příspěvkem paní Jitka.

„Případ jsme zaregistrovali. Zda se incident dotkl i českých občanů aktuálně ověřujeme," řekla Blesku Zuzana Štíchová z Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

viho ( 9. srpna 2019 13:11 )

Taky bych řekl, že neodhadli hmotnost kufrů. V Indonésii na tu bezpečnost dopravy tak nedbají. Přece jenom ve Švýcarsku či Francii na to dbají víc. Nedávno tam zadrželi českého pilota soukromého tryskáče, který měl naloženo asi 400 kg sportovních tašek. To už je pořádná nadváha. Však taky přiletěl z Urugvaje, kde je ten matroš levný. Ale v Indonésii asi bylo lepší tu loď potopit, protože tresty za drogy v Asii jsou podstatně vyšší než v Evropě.

Pohybovenadany ( 9. srpna 2019 03:23 )

Tereza se na loď chystala s nějakýma kuframa .

blecktajp ( 9. srpna 2019 00:48 )

Tyjo, už nějakou dobu jsme uvažovali, že na Sea Lady pojedeme, pořád mi chodí nabídky...no, tak je to vyřešeno.

tomik007 ( 8. srpna 2019 22:55 )

Došlo k tomu nejhoršímu - nekdo vytahl spunt

starymlok ( 8. srpna 2019 22:50 )

2 ***i na diskusi dovolené nezruší,jeden větší dement než druhý

Zobrazit celou diskusi
Další videa