V Chorvatsku se potopila loď s dětmi! Zavinil nehodu kapitán?

Aktualizováno -
25. 7. 2019
12:37
Autor: DH - 
24. 7. 2019
22:55

Idylická plavba po Jadranu se změnila v drama pro šestnáct pasažérů výletní lodi Dalecaria. Ta se potopila minulý čtvrtek u ostrova Drvenik. Na palubě plavidla byly v době neštěstí i děti a těhotná žena. Za vše prý může kapitán lodi.

K dramatickým událostem došlo v blízkosti vesničky Vinišće. Kapitán lodi chorvatskému serveru Jutarnji řekl, že už během plavby začala na palubu vtékat voda. Loď se tak začala rychle sunout pod hladinu a pasažéři si museli okamžitě navléknout záchranné vesty.

Kapitánovi lodi Dalecaria se naštěstí podařilo ještě s lodí připlout co nejblíže ke břehu, kde jim už pomohla všechna záchranářská plavidla v oblasti. I díky tomu byli lidé z potopené lodě brzy všichni v bezpečí.

Incident se podle chorvatských médií obešel bez jakéhokoli zranění, příčina neštěstí je zatím nejasná. Kapitán a zároveň i majitel lodi nebyl v době jejího potopení pod vlivem alkoholu a měl platnou licenci. Na palubě měl však více lidí, než je povolené, a proto ho čeká pokuta. Zda to mělo nějaký vliv na havárii, ale není zcela jasné.

brugal ( 25. července 2019 15:58 )

Další génius.Jsou tři ostrovy se jménem Drvenik - Drvenik,Drvenik mali a Drvenik veli. Pokud nějaký retard zadá do mapy pouze Drvenik ukáže se mu vesnice,ovšem člověk s IQ vyšším než 80 zadá ostrov Drvenik nebo Otok Drvenik.

Prosím,prosím ... napiš mi že nemáš volební právo.

kocka22 ( 25. července 2019 15:38 )

Drvenik je městečko, žádný ostrov, vím to, byla jsem tam. Doporučuji, aby se do mapy podíval čtenář brugal.

brugal ( 25. července 2019 15:09 )

Drvenik je ostrov kousek na jihovýchod pod větším ostrovem Zlarinem. Tebe ani nenapadlo podívat se do mapy,že? Sdílím na tebe stejný názor jaký má i celé tvé okolí.

Zonty ( 25. července 2019 14:27 )

Pane DH, autore článku. Opravdu si myslíte, že Drvenik je ostrov? Sdílím tudíž na novináře stejný názor, jako prezident Zeman.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud