Peklo v dovolenkovém ráji: Turisté museli v Turecku spát na zemi

Turisté byli pořádně vytočení, když zjistili, že pro ně nemá hotel pokoje.
Autor: shp - 
20. 7. 2019
20:21

Těšili se na vysněnou dovolenou, jenže když do Turecka konečně přijeli, čekal je pořádný šok. V zarezervovaném pětihvězdičkovém hotelu totiž pro turisty neměli místo. Rodiny s malými dětmi trpěly. Někteří lidé museli dokonce spát na zemi.

Ta dovolená nebyla levná. Vzhledem k tomu, že tam bylo sedm batolat, byla situace vyhrocená,“ řekl jeden ze slovenských turistů TV Markíze, která o šlamastice během dovolené v Turecku informovala. Ostatní s ním souhlasili.

Hotel jsme měli předplacenej už v prosinci. Teď jsme přijeli ve čtyři ráno a nemají pro nás místo,“ řekl česky hovořící muž. Podle ředitele cestovky Happy Travel, která haněný zájezd pořádala, je na vině turecký hotel.

Hotel potvrdil více objednávek, než měl pokojů

Hotel potvrdil více objednávek, než měl kapacity. To se bohužel v hlavní sezóně občas stává,“ řekl televizi Roman Berkes z cestovní kanceláře Happy Travel. Když nastane tato situace, turisté mají nárok na náhradní ubytování.

To musí být poskytnuto ve stejně kvalitním nebo kvalitnějším hotelu. Nic takového se ale při výletu Slováků nestalo. „To bylo hrozný. Tam to bylo jako na záchodě. Tam byl smrad. Kanalizace smrděla,“ dodal další nespokojený turista.

Táta musel spát na zemi

Dovolenkáře pak čekala hororová a bezesná noc. Jedna ze čtyřčlenných rodin byla dokonce ubytována v pokoji se dvěma postelemi. Otec musel proto spát na zemi. Druhý den již byli všichni ubytováni. Podle jednoho z turistů však na úkor jiných.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kocdivoka ( 22. července 2019 20:04 )

Bandolero.
To se chlubite co máte sjeté, nebo naříkáte? 😈
Ne každý, má možnost,byť i malinké zahrádky. A ne každý, tomu holduje. Většina lidí si představu je dovolenou jinak.
Ja jsem třeba zrovna také tak šťastná na zahradě, v lese, nebo prostě jen tak někde u vody. Záleží na náladě.

bandolero ( 20. července 2019 21:52 )

Já mám sjetý celý Balkán, Středozemní moře zčásti a Černé také zčásti a řeknu všem, že nejlépe je doma. Není o co stát, jen u nás si myslí že když celý život nikde nebyli musí se tam podívat. Ale ze zkušenosti tady všem říkám, že nejlepší je to doma někde na chatě, nebo chalupě, někde na zahrádce třeba u lesa. Mohu tady všem říci, že peníze mi dovolují jet třeba do Thajska, ale nejlépe je doma a nikam už nejedu. Na dovolenou určitě ne. Jsem doma tady, pěstuji si rajský a koukám jak mi zahrádka rodí. Občas něco natřu a dovolenou hlavně trávím lehkou prací doma a zvelebováním si svého hradu. K moři se nechystám, smažím se už i tady. Bazén, to je moje moře. Všem krásnou dovolenou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa