Bývalý voják šokoval lékaře: Žije s půlkou mozku!

Vyšetření odhalilo, že bývalému vojákovi chybí půlka mozku.
Autor: vk - 
15. 7. 2019
11:20

Když se lékaři podívali na rentgenové snímky bývalého ruského vojáka (60), zůstali jako opaření. Zjistili totiž, že nejmenovaný muž žije celý život jen s půlkou mozku!

V podstatě mu chybí levá hemisféra, která je sídlem intelektu, verbální komunikace a probíhá v ní veškeré přemýšlení a plánování. Jak je možné, že si nikdo za celou tu dobu nevšiml, že mu tato část chybí? Lékaři to vysvětlují tím, že všechny tyto úkony převzala hemisféra pravá.

Rus, který kdysi sloužil v Rudé armádě, je momentálně v důchodu. Má prý vysokoškolské vzdělání, žádné výrazné zdravotní problémy se u něj nikdy neobjevily. „Žil jsem normální život, nikdy mě nic netrápilo,“ svěřil se inženýr. „Lékaři u mě nikdy nezaznamenali žádné výrazné problémy se zrakem, duševním stavem ani jiné obtíže,“ dodal Rus.

Na chybějící část mozku se přišlo až ve chvíli, kdy prodělal mrtvici a musel do nemocnice. „Vada se podle všeho vyvinula už u embrya. Tehdejší technologie to ale nebyly schopné odhalit,“ vysvětluje neuroložka Marina Anikonová, která se případem muže zabývala.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

lisakjirka ( 15. července 2019 11:52 )

Kdyby zašli do PS tak by zjistili že i bez mozku se dá žít.

bobeszchaloupky ( 15. července 2019 11:36 )

v poslanecké sněmovně udělat průzkum tak se taky někdo najde

Zobrazit celou diskusi
Další videa