Ivana (27) vychovali na ulici toulaví psi: I když ho zachránili, bez milosti je postříleli

Autor: shp - 
24. 5. 2019
20:56

Když mu byly pouhé tři roky, skončil na ulici. Jeho dědeček, který ho měl v péči, byl alkoholik a raději se utápěl ve vodce, než aby se postaral o malé dítě. Vypadalo to, že Rus Ivan Mišukov (27) zemře, ale nestalo se tak. Vzala ho mezi sebe smečka toulavých psů, která mu zachránila život. Pro chlapce se zvířata nadlouho stala rodinou.

Nyní dospělý Ivan se rozhodl promluvit o nejtěžším období svého života. „Chápu, že kdyby nebylo těchto psů, nepřežil bych na ulici,“ říká mladý muž. „Jsem také vděčný policistům, kteří mě smečce sebrali, a samozřejmě mé náhradní mamince, která mě vychovala,“ dodal Rus.

Dědeček alkoholik ho opustil

Poté, co Ivana opustil dědeček alkoholik, stali se jeho rodinou čtyři toulaví psi. Jmenovali se Jesse, Goga, Máša a Seva. Společně chodili ve městě Reutov poblíž Moskvy škemrat o zbytky pečiva do místní pekárny. O jídlo, které dostali nebo odněkud vyhrabali, se psi dělili s chlapcem i on s nimi.

Miloval jsem ty psy a oni milovali mě,“ řekl Ivan pracovníkům sociálky poté, co byl zachráněn z ulice. Zvířata ho zahřívala vlastními kožichy během chladných nocí. „Olizovali mi tvář – tak dávají psi pusy,“ vypověděl tehdy Ivan. Po dvou letech na ulici byl umístěn do sirotčince nedaleko Moskvy.

Krutí úředníci nechali psy zastřelit

Psi, kteří malého Ivana opravdu milovali, chlapečka vyčenichali a čekali u dveří sirotčince. Bezcitní místní úředníci se rozhodli nechat pejsky utratit. Na tehdy pětiletého Ivana se ale brzy poté usmálo štěstí. Do péče si ho vzala náhradní maminka Taťjána Babaninová. Ta z něj vychovala slušného mladíka, který vystudoval námořní akademii.

Ivan se ale námořníkem nakonec nestal. Pracuje v továrně, která vyrábí elektrické dráty. Je soběstačný, vydělá si na sebe, má byt, a dokonce se stará o pejska. Láska k čtyřnožcům mu zůstala.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ahojky ( 25. května 2019 00:38 )

Co je to zase za titulek? ...vychovali ho toulaví psi

Zobrazit celou diskusi
Další videa