Alkomáma (3 ‰) s kočárkem kličkovala po silnici! Už nebudu pít, kála se později

Alkomáma nadýchala tři promile. Chlapečka si vzala sociálka (vlevo ilustrační foto).
Aktualizováno -
17. 6. 2019
20:27
Autor: chal - 
17. 6. 2019
17:47

Opravdu nezvedené rodiče má teprve devítiměsíční chlapeček z Českolipska. Matka ho vzala na „procházku“ do hospody, odkud pak odcházela jen s obtížemi, a kočárek se synkem dokonce nebezpečně vozila po silnici! Nezodpovědné ženy si naštěstí všimli policisté, kteří jí dali dýchnout – a nestačili se divit. Naměřili jí totiž přes tři promile! Protože byl pod vlivem alkoholu i chlapcův otec (1,95 ‰), kojence si převzala sociální pracovnice.

Českolipští dopravní policisté ve čtvrtek kolem jedné odpoledne prováděli u zámku v Zákupech kontrolu nákladních vozidel, když je řidiči informovali o zjevně opilé matce s kočárkem. Svědci policisty upozornili, že žena nedaleko vrávorá s dítětem v kočárku u silnice a vstupuje do ní.

Vzápětí se dotyčná policistům zjevila na obzoru. „Pohybovala se přesně tak, jak svědci popsali. Dopravní policisté ji podrobili dechové zkoušce a zjistili, že má v sobě 3,03 promile alkoholu,“ informovala mluvčí českolipských policistů Ivana Baláková.

Opilá matka měla problémy nejen s pohybem, ale i s artikulací a orientací v prostoru. „Na dotaz, kde bydlí, po dlouhém přemýšlení jmenovala svou vesnici, ale rukama ukazovala na opačný směr oproti skutečnosti,“ vysvětlila mluvčí.

Nezodpovědná žena strážcům zákona přiznala, že s devítiměsíčním dítětem strávila tři hodiny v restauraci. Kojenec nebyl v 30stupňovém vedru chráněn před sluncem pokrývkou hlavy a matka pro něj neměla ani vodu k osvěžení.

Dopravní policisté na místo přivolali kolegy z Mimoně, kteří matku s dítětem doprovodili k jejímu domovu. Tam ženu vyzvali, aby mu připravila umělé mléko. „Žena chlapce nechala v kočárku venku policistům a slíbila, že se brzy vrátí s jídlem. Když delší dobu nepřicházela, zkontrolovali ji a zjistili, že v bytě konzumuje další alkohol a sunar pro chlapce připravovat ještě ani nezačala,“ popsala Ivana Baláková.

Policistům s nezodpovědnou matkou definitivně došla trpělivost a zavolali sociální pracovnici, která rozhodla o okamžitém odebrání dítěte a jeho převozu do českolipské nemocnice. O dítě se totiž nebyl schopen řádně postarat ani jeho otec, který měl v krvi 1,95 promile alkoholu.

„Když sociální pracovnice odjížděla s dítětem do nemocnice, jeho opilá matka tvrdě spala a vůbec netušila, co se právě v její rodině odehrává. Pro dítě bylo velkým štěstím, že se tato žena projevila jako nezodpovědná matka na veřejnosti a před očima policistů, kteří tak mohli včas zasáhnout ve prospěch chlapečka,“ uzavřela mluvčí.

Opilá matka se situaci v pondělí snažila vysvětlit pro televizi Nova. „Byla jsem hodně opilá,“ řekla už střízlivá žena s tím, že přestala pít a nastoupí do léčení. S pitím má prý problém delší dobu. „Čtyři roky, pět. Teď už je úplný konec a taky se půjdu léčit,“ sdělila. Partner ženy reportérovi Novy potvrdil, že matka devítiměsíčního chlapečka s pitím skutečně přestala. „Nepije ode dneška,“ vysvětlil muž.

deafista ( 17. června 2019 18:56 )

Sociální odbor v Zákupech musí pochopitelně zvýšit rodince dávky. Maláčová se už postará.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud