Pro boloňského psíka přijela Eliška Vafková (41) ze spolku Dejte nám šanci. I když už zažila mnohé, tentokrát nevěřila vlastním očím. Neprodleně zamířila s novým svěřencem na veterinu.

„Prckův stav byl opravdu k pláči. Srst plná plsti a dredů, v uších svrab, v puse kamenolom, oči zalepené. Okolo zadečku jedna veliká tvrdá slepená koule chlupů, exkrementů a bůhví čeho dalšího, která mu prakticky neumožňovala vyměšovat,“ shrnula. A navíc ještě podezření na nádor varlete.

Odhadem osmiletého psíka, který dostal jméno Cipísek, si na klinice rovnou nechali. Prošel tady neuvěřitelnou proměnou, jakmile jej veterináři zbavili všech nevábných nánosů. „Následně se zjistilo, že jedno varlátko má nesestouplé a na druhém mokvající nádor. Rovnou podstoupil zákrok, kdy mu bylo varlátko z bříška vyoperováno a druhé s nádorem odstraněno,“ popsala nezbytný zákrok Eliška Vafková.

Cipísek ožil, je z něj veselý pejsek

V rámci celkové péče Cipískovi odstranili uhnilé zoubky, ostříhali přerostlé drápy a vyčistili ouška. „Je z něj krásný malý pejsek, proměna nastala i v jeho psychice. Neskutečně se mu ulevilo, ožil a při mé návštěvě ordinace už vesele pobíhal a vrtěl ocáskem,“ usmívá se zakladatelka psího hospice v Bukovince. 

Cipísek si teď užívá pohodu nového života, i když zároveň běží zákonná lhůta, do kdy si jej může původní majitel vyzvednout. Pejska, kterého vrátili zpět do života, tak zatím nelze adoptovat.

Chcete podpořit Cipíska? Transparentní účet: 2901155228/2010

VIDEO: Eliška Vafková k případu množírny v Podivíně.

Video
délka: 03:06.23

Eliška Vafková, zakladatelka psího hospice v Bukovince, k likvidaci množírny v Podivíně. Blesk TV Zdeněk Matyáš

Fotogalerie
6 fotografií