Máma se dvěma dělohami porodila v únoru chlapečka a v březnu dvojčata

Maminka z Bangladéše porodila v únoru chlapečka a v březnu dvojčata. Má totiž dvě dělohy.
28. 3. 2019
10:11

Jistá mladá žena z Bangladéše, která před několika dny porodila dvojčata, se během několika týdnů stala trojnásobnou matkou. Asi o měsíc dříve totiž předčasně přivedla na svět i chlapečka.

Dvacetiletá Árifa Sultánaová chlapečka porodila v nemocnici v Khulně koncem února. Po 26 dnech byla s bolestmi břicha odvezena do nemocnice ve městě Džessore. Vyšetření ukázalo, že má dvě dělohy, je stále těhotná a čeká dvojčata. Lékaři jí udělali císařský řez a na svět přišel chlapec a holčička.

Lékaři byli v šoku

Byli jsme v šoku a velmi překvapení,“ cituje BBC Šeilu Poddarovou, gynekoložku, která zákrok prováděla. Podle jejích slov je pacientka velmi chudá a nikdy nebyla na ultrazvuku. Matku i dvojčata lékaři po čtyřech dnech v nemocnici propustili, všichni jsou zdraví.

Podle gynekologů je pravděpodobné, že když Sultánaová měla plodné období, byla oplodněna tři vajíčka najednou a z nich se vyvinula tři embrya.

Maminka má z dětí radost

Sultánaová říká, že má z dětí radost, ale že si dělá starosti kvůli finanční situaci své rodiny, protože její manžel vydělává v přepočtu asi 2200 korun měsíčně. „Je zázrakem od Alláha, že všechny mé děti jsou zdravé. Udělám vše pro to, aby byly šťastné,“ říká matka.

offline ( 28. března 2019 13:55 )

Bangladéš má na rozloze bývalého Československa jen necelých 160 milionů obyvatel, tak moudrá příroda patrně usoudila, že je potřeba razantně zvýšit porodnost, nejspíš aby Bangladéšané náhodou nevymřeli.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa