Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 9°C

Zemřeli zbytečně a hloupě: O Darwinovu cenu „bojují“ i dva Češi!

Autor: DH - 
2. ledna 2019
19:25

Jako každoročně se i letos na stránce DarwinAwards.com přerozdělují pomyslné ceny za nejhloupější smrt uplynulého roku. Do nominace pořadatelé vybrali dotyčné, kteří podle nich o život přišli naprosto zbytečně kvůli své neopatrnosti. Mezi vybranými jsou letos i dva Češi!

Mezi nominovanými na Darwinovu cenu se v mezinárodní konkurenci objevila dvojice Čechů, muž a žena, kteří se společně s dvěma dalšími kamarády vypravili loni v červnu na lov takzvaných “kešek“. Nedbali na varování meteorologů před silným přívalovým deštěm a do podzemní části spletitého Motolského potoka vešli. Bohužel pro ně už naposledy. Záchranáři nalezli tělo sedmadvacetileté ženy ještě v den smrti, mrtvolu o rok staršího muže pak hasiči vylovili z Vltavy o týden později. Zbylí dva přátelé se naštěstí z podzemních tunelů dostali v pořádku.

Prvenství ale prozatím celkem suverénně drží americký misionář John Allen Chau (†26), který na začátku loňského listopadu nedbal varování ani zákonů a s vidinou šíření křesťanské víry vstoupil na ostrov Severní Sentinel plný nepřátelských domorodců. Ti ho po vstupu na pláž izolovaného ostrova okamžitě zabili.

V noinaci se ocitl i muž, který si chtěl vyfotit populární selfie se zraněným medvědem. Ten ale ještě tak úplně bezmocný nebyl a muže při focení hravě zabil.

Anketa ale letos výjimečně skýtá i jednoho živého člověka. Mezi vyvolené se totiž dostal i muž, který se vypravil na nákup se svojí pistolí v kalhotách. Naneštěstí ale zbraň vystřelila přímo proti jeho rozkroku. Podle správců ankety tak v klidu může ostatním konkurovat, protože ani on už nebude moci šířit svojí genetickou informaci.

Název žebříčku vychází z teorie slavného vědce Charlese Darwina, který zastával názor, že kdokoli zemřel podobně zbytečnou smrtí a navíc ještě kvůli svojí hlouposti, přispěl prospěšně úspěšnějšímu přirozenému vývoji člověka tím, že se už dále nemohl rozmnožovat.

Video: Medvěd roztrhal muže, který si s ním chtěl udělat selfie

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi