Z kašlíku se stala rakovina: Dívenka (4) bojuje s nádorem, který ji dusí

Autor: shp - 
16. 3. 2017
19:57

Teprve čtyřletou holčičku Daisy Wigginton ze Západního Sussexu sužoval dlouhou dobu kašlík. Nevypadalo to na nic závažného, zdálo se, že jde o běžné nachlazení. Rodiče ji ale vzali k lékařům, kteří provedli všechna potřebná vyšetření, po nichž přišel nečekaný šok. Dívce doktoři zjistili rakovinu.

Kašel trápil Daisy od konce minulého roku. Vypadalo to jako nachlazení, proto jí podali léky běžně dostupné v lékárně. Jenže holčička ani po čase kašlat nepřestala. Starostliví rodiče ji proto vzali k doktorům.

Nebyla sama sebou. Obvykle běhala kolem dokola a bylo vidět, že nic pořádně nezvládá. Nejdřív jsme si mysleli, že je to zánět cest dýchacích. Vzali jsme ji v polovině listopadu k doktorům. Ti řekli: ‚Ach, má astma‘ a dali jí inhalátor,“ vzpomíná tatínek Darren.

Problémy neustoupily a tak se návštěva lékařů opakovala. Odborníci pojali podezření na zápal plic. Poté, co byly provedeny nejrůznější testy, přišla zdrcující zpráva. Daisy má v těle velký nádor na plíci, slezině a ledvinách.

Nádor je tak velký, že jí tlačí na průdušnici a znemožňuje dýchání. Holčičce byla okamžitě stanovena léčba, kterou jí odborníci naplánovali na dva a půl roku. Podstupovat musí náročné chemoterapie, ale má 80% šanci na uzdravení.

Podívejte se, jak vyléčili britského chlapečka Ashyu z rakoviny v Česku:

Video Malý Ashya před rokem umíral na rakovinu, teď se sám prošel po Praze. - Daniela Soukalová, Lukáš Červený

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa