Dívka (†4), jejíž boj s rakovinou sledoval celý svět: Zákeřné nemoci podlehla

Autor: els - 
20. listopadu 2016
15:59

Malá Jessica Whelan (†4), jejíž boj s rakovinou sledoval celý svět, podlehla v neděli ráno zákeřné nemoci. Oznámil to na svém facebookovém profilu její otec. Její smrt popsal jako moment „smutku i úlevy“.

O smrti své „malé princezny“ informoval na sociální síti její otec: „Cítím smutek i úlevu, když vás všechny informuji o tom, že dnes v sedm ráno Jessica konečně nalezla klid.“

Rovněž zde také popsal, jak trávil poslední momenty se svou holčičkou. „Včera večer mi konečně dovolila, abych ji vzal do náručí. Mazlili jsme se a já jí řekl, jak moc ji miluji. Dokola jsem jí opakoval, že je v pořádku, když zavře oči a usne.

Políbil jsem ji na čelo a několikrát také na rty. Zdá se, že tohle bylo přesně to, co potřebovala, aby se smířila se svým odchodem. Osm hodin po našem mazlení vydechla naposledy.“

Pak požádal o respektování soukromí v dobách smutku a nakonec vzkazu na Facebooku dopsal: „Od zdrceného otce té nejúžasnější a nejkrásnější holčičky.“

Příběh čtyřleté Jessicy se stal známým, když její otec fotograf Andy Whelan začal na internetu sdílet fotky dokumentující její utrpení pod názvem „pravá tvář rakoviny“.

Rodiče se také zaregistrovali na stránce GoFundMe, kde pro Jessicu vybrali od anonymních dárců přes 97 tisíc liber, aby jí mohli co nejvíce zpříjemnit poslední chvilky.

„Snažíme se upozornit na rakovinu u dětí a na to, jak probíhá,“ okomentovala její matka Nicki rozhodnutí sdílet fotky Jessicy na internetu. „Nejsou to jen smějící se děti v nemocnicích. Je tam taky utrpení,“ dodala.

Jessice lékaři diagnostikovali neuroblastom, mimolebeční pevný tumor, v červenci loňského roku. Jedná se o nejčastější tumor v dětském věku. Metastázy se pak nejčastěji objevují v játrech a kostní dřeni.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Kubyss ( 20. listopadu 2016 22:30 )

Nevím co má hloupost společného s rakovinou,ale vím co ma společného amerika s librou....

Kubyss ( 20. listopadu 2016 22:26 )

Nevím co má hloupost společného s rakovinou,ale vím co ma společného amerika s librou......

VecernicekCT1 ( 20. listopadu 2016 22:21 )

Tak to jste asi sourozenci.

honzina ( 20. listopadu 2016 22:07 )

 Konečně máš klid a nic Tě nebolí, zlatíčko!!!!!! Spinkej v pokoji na obláčku v nebi!!!!! Je mi Tě moc líto ale zároveň Ti přeji klid!!!!!

lupita ( 20. listopadu 2016 21:48 )

 Odpocivej v pokoji andilku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud