Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Zataženo, déšť 16°C

Kam zmizel David? Diví se i nemocnice

Rodina: Říkali, smiřte se s tím, že je mrtvý
Rodina: Říkali, smiřte se s tím, že je mrtvý  (Autor: Jana Ulrichová)
Autor: Jana Ulrichová - 
24. června 2010
05:00

Zdeňka Stanková (3) z Lbína na Litoměřicku dodnes netuší, co se stalo s jedním z jejích dvojčat, Davidem, kterého porodila v roce 1986 v roudnické nemocnici. Řekli jí, že je mrtvý, ale… Při pátrání narážela jen na samé nejasnosti. Má podezření, že její chlapec přežil a odvezli ho od ní! Poté, co Blesk včera případ zveřejnil, ženě svitla naděje, že alespoň na některé otázky dostane odpovědi. Zdravotní dokumentace, ke které dříve pacienti neměli přístup, by totiž v Roudnici nad Labem měla být stále uložena.

Jedno z dvojčat, které tam 2. dubna 1986 porodila, jí bylo následující den odebráno s tím, že je slabé. Personál jí sdělil, že bylo převezeno do Teplic, kde údajně zemřelo. Když se pak na základě úmrtního listu sháněla po urně, zjistila, že o chlapci nic nevědí ani v krematoriu, kde měl být zpopelněn, ani v Teplicích, kde údajně zemřel.

Vysvětlení a pomoc tehdy Stankovi hledali, kde se dalo. Neuspěli na tehdejší prokuratuře i u vysoce postaveného známého. „Tvrdil, že se to musí vysvětlit. I on nám ale nakonec řekl, ať to raději necháme být, ať se smíříme s tím, že je syn mrtvý,“ řekl manžel paní Zdeňky, Michal Stanko.

Podvod ?

Stankovi proto nabyli dojmu, že se mohli stát obětí podvodu a že jejich syn byl hned po porodu dán k adopci. Jasno by ještě i teď mohli do podivného Davidova zmizení vnést v roudnické nemocnici. I když má už jiného majitele, podle jejího jednatele Josefa Krajníka by zde dokumentace z roku 1986 měla být stále uložena.

Nesrovnalosti

„Je to starý případ, takže vám k tomu v tuto chvíli nedokážu nic říct. Ale podíváme se na to,“ slíbil. Zdeňka Stanková má pro svou verzi silný argument, úmrtní list s kulatým razítkem, podle nějž se David narodil v Roudnici a zemřel následující den v Teplicích. A právě nad tímto faktem se pozastavuje i jednatel roudnické nemocnice Krajník!

Proč by se na životě ohrožený novorozenec převážel z Roudnice do Teplic? „Od nás se novorozenci vždy vozili do Mostu, kde je specializované oddělení,“ komentuje to. Už i proto žena doufá, že z dokumentace vyčte, co se vlastně s chlapcem druhý den po porodu stalo…

Nemocnice v Roudnici nad Labem, kde se dvojčata Stankových před 24 lety narodila Nemocnice v Roudnici nad Labem, kde se dvojčata Stankových před 24 lety narodila | Jana Ulrichová

socatko ( 24. června 2010 16:15 )

Teeda, ta byla aktivni! Blesku blesku, aspon si to po sobe cti,kdyz uz ti blbne prihlaseni do diskuze, stranky se ti nacitaji stokrat a jeste blbe, a vubec, odchazim

Zobrazit celou diskusi