Soudila se o vlastní byt, podvodnice tam ale bydlí dál!

Jana Hanková s rozsudky opatřenými razítky o nabytí právní moci, které ale podvodnice odmítá respektovat
Autor: Jana Ulrichová - 
18. 3. 2010
05:00

Od prosince má v rukou rozsudek Jana Hanková (46) z Loun. Ten ji opravňuje vystěhovat ze svého bytu Jitku Švandrlíkovou (38), která se ji o něj pokusila podvodem připravit. Švandrlíková ale verdikt nerespektuje a z bytu se odmítá hnout.

Nezasáhli ani exekutoři, na které se Hanková v závěru loňského roku obrátila. Jindy čilí úředníci pro nešťastnou a psychicky zlomenou Hankovou nehnuli od prosince prstem. Prý toho mají moc.

Jana Hanková pronajala Švandrlíkové byt v srpnu 2006. Ta ale přestala platit nájem. Místo toho začala tvrdit, že byt je její, protože ho od Hankové koupila. Blesku tehdy ukázala neověřenou kupní smlouvu, evidentní padělek. Okresní soud už loni rozhodl ve prospěch Hankové, kraj pak verdikt potvrdil. Švandrlíková přesto odmítá byt, který navíc zavalila odpadky, opustit.

Hanková tvrdí, že této zemí vládnou podvodníci. Přesto se zdráhá vzít právo do vlastních rukou. Mnohokrát se to už otočilo proti ní. „Pokaždé, když jsem se o to pokusila, na mě podala trestní oznámení. Lhala, že jsem ji napadla a ublížila. Dokonce jsem u přestupkové komise platila pokutu za to, že jsem se o ní nelichotivě vyjádřila,“ řekla Hanková. Nic jiného ale nakonec asi nezbude. Policie sice nyní nově Švandrlíkovou vyšetřuje kvůli neoprávněnému zásahu do práv bytu a domu, k jiné pomoci se ale nemá. A exekutoři nekonají.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Sněmovna na popud opozice jedná o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše

mufinka22 ( 1. dubna 2010 19:43 )

JO TO JE PĚKNĚ VYKUTÁLENÝ PTÁČEK NEJEN ŽE NECHTĚLA OPUSTIT BYT KTERÝ JI NEPATŘIL ALE DLUŽÍ JEŠTĚ PLNO PENĚZ A NÉ A NÉ JE LIDEM VRÁTIT NEAKCEPTUJE ANI SOUD JE TO ČLOVĚK KTERÉMUANI NEVADÍ ŽE DĚLÁ OSTUDU DĚTEM

bagr1946 ( 19. března 2010 18:26 )

TO JE BORDELJEN V CESKU>CO POLICIE ??TA POMAHA >NE??SKODA SLOVA VEMTE PRAVO DO RUK!!!! POMALU TO TAK UZ BUDE ZE VSIM>

panalev ( 18. března 2010 19:11 )

že toto řeší policie a ne soud.

karkulkaja ( 18. března 2010 17:41 )

Tohle mě dost zaráží. Kdysi jsme se dostali do podobné situace, koupili jsme státní byt od cikánů, s tím, že bylo domluveno, že se převede na nás. Což bohužel nakonec nevyšlo, celou dobu jsme platili nájem, pak se dohasili cikáni zpátky, že je to jejich byt. Zavolali jsme policii, která se koukla na kupní smlouvu (ověřenou), na jejich dekret a netrvalo jim to ani dvě minuty, a už bylo rozhodnuto - byt je cikánů, do hodiny se vystěhujte. Naštěstí dodali, ať byt uvedeme do původního stavu. Dokážete si představit, že jsme se činili. Do hodiny jsme vytrhali podlahy, zásuvky, zašpinili zdi, zničili novou koupelnu, jen jsme neuvedli do pův. stavu okna, zůstala zasklená a natřená. Policajti se trošku divili, ale vysvětlení, že je to původní stav, respektovali. Jasně, že jsme udělali pěknou blbost, když jsme se o takovou koupi vůbec pokoušeli, ale nechápu, jak to, že téhle paní nedokážou pomoci stejně? Má přece v ruce doklad o vlastnictví? Asi v tom Ti podvodníci umí hezky chodit a policie platí nakoc jen na ty, kdo se neodváží ji nerespektovat. Potom ale nevím, to ji máme jen na buzeraci slušných lidí? Na lumpy evidentně vůbec nestačí......

bara ( 18. března 2010 16:56 )

bohužel, máš pravdu gogo

Zobrazit celou diskusi
Další videa