Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Mynářův obchodní partner (†49): Náhlá smrt v Dubaji. Zemanova muže doprovázel do Kataru

Autor: ula - 
1. října 2023
17:46

V Dubaji zemřel obchodní partner bývalého kancléře Vratislava Mynáře Martin Horák (†49). Informoval o tom server Neovlivní.cz. Horákovu smrt potvrdily serveru dva na sobě nezávislé zdroje. Martin Horák doprovázel Mynáře do Kataru a spolupracoval údajně s policií a tajnými službami.

Dlouholetý obchodní partner Mynáře zemřel v Dubaji, za blíže neurčených okolností. Jeho smrt potvrdil serveru i samotný Vratislav Mynář.

Horákovo jméno zná veřejnost od minulého roku, kdy si bývalý kancléř vyrazil do Kataru. Původně o jeho misi nikdo nevěděl, ale pak se objevila fotografie Mynáře v letadle katarských aerolinek. Snímky zveřejnil server iRozhlas a vynořily se spekulace, že Mynář vyrazil na cestu bez vědomí vlády a české diplomacie. To vzápětí popřel Hrad s tím, že Mynář letěl do Kataru z pověření prezidenta Miloše Zemana, aby zde jednal s vedoucím kanceláře emíra.

Martin Horák byl podle informací serveru Neovlivní.cz v kontaktu s policií a zpravodajskými službami, údajně vlastnil s Mynářem vymahačský byznys. Měl spolupracovat s některými aktéry kauzy Dozimetr.

Video  Alex Mynářová na gay svatbě: Kdo ji doprovodil místo manžela?  - DT, KOR
Video se připravuje ...

 

tom999 ( 1. října 2023 23:55 )

Před druhým kolem prezidentských voleb pak Jestřábová podle webu Hlídač státu dostala zakázku zastupovat Lesní správu Lány, která je organizací Kanceláře prezidenta republiky, ve sporu s jedním z dodavatelů. Další smlouvu na zastupování lesní správy podepsala v lednu 2018.

Třetí akcionář Credit managementu Vladimír Pavlík také není neznámou osobou. Ani u něho není problém najít přes řadu firem napojení na oba hlavní Zemanovy sponzory i kancléře Mynáře. Také on byl zapojený do vymáhání pohledávek pro pražský dopravní podnik.

Na svých stránkách navíc Credit management píše, že úzce spolupracuje s advokátní kanceláří Halva & Olejár. I oni jsou na Hradě dobře zapsáni. Za rok 2017 získali zakázku na právní služby celkem za 2,2 milionu korun bez DPH (nejdříve v dubnu za 1,8 milionu korun, v říjnu následoval dodatek za 400 tisíc).

Na brněnské adrese Vinohrady 45, Štýřice, kde mají oba právníci sídlo, je firem vlastněných lidmi blízkými Hradu celá řada.

Nemovitost patří Pavlíkově společnosti V.P. holding, je tu i VV invest, kde Vratislav Mynář prokazatelně držel akcie a kterému údajně patří dům pod Hradem. Sídlí tu i Tessile ditta services.

tom999 ( 1. října 2023 23:54 )

Dcery prezidentova sponzora
Firma si udržela i úzké napojení na prezidentskou kancelář. Akcionáři podniku, jehož obrat podle poslední zveřejněné účetní závěrky z roku 2016 činil téměř 24 milionů korun a zaměstnává 20 lidí, jsou Barbora Klouda Jestřábová, Kateřina Jestřábová a Vladimír Pavlík. První dvě jmenované jsou brněnské právničky, dcery známého advokáta Jiřího Jestřába, který je spolu se svým společníkem Richardem Tománkem největším sponzorem obou prezidentských kampaní Miloše Zemana a zároveň i významným sponzorem SPOZ.

Přímé výhody z kontaktů na Hrad mají nejen Jestřáb s Tománkem, kteří například poskytují kanceláři prezidenta právní služby za miliony korun.

Vydělává na nich i minimálně jedna z Jestřábových dcer. Poté co Zeman v roce 2013 nastoupil do úřadu, získala Klouda Jestřábová práci v právním odboru prezidentské kanceláře, ze které ale po čase odešla a stala se samostatnou advokátkou.

tom999 ( 1. října 2023 23:54 )

Hradní vymahači: Lidé ze Zemanova okolí vydělávají na exekucích a chudých. Nejaktivnější je firma dcer největšího prezidentova sponzora

Credit management přitom není obyčejná česká vymahačská nebo − jak si podobné podniky raději říkají − inkasní firma.

Společnost se dostala do středu pozornosti v roce 2013, když vyšlo najevo, že spolu se sesterskými firmami Credit Management Services, Tessile ditta a Tessile ditta services v y m á h a l a pohledávky pro p r a ž s k ý dopravní p o d n i k.

A že držitelem jejích akcií byl po určitý čas nejen tehdejší ekonomický ředitel dopravního podniku Martin Horák, ale i nynější hradní kancléř a v letech 2010−2013 předseda Strany práv občanů − Zemanovci (SPOZ) Vratislav Mynář.

Podle veřejných dokladů se jako akcionář zúčastnil nejméně dvou valných hromad společnosti.

První v roce 2006, kdy držel dokonce dvě třetiny akcií firmy, a druhé na konci roku 2011, kdy se prokázal vlastnictvím třetiny akcií.

Právě Credit management je ze čtveřice personálně výrazně propojených vymahačských firem dodnes nejaktivnější. Má svoje přátelsky vyhlížející webové stránky s panáčkem Krediťákem, existuje na ni telefonní spojení, zájemci o služby si mohou prohlédnout třeba i fotografie ředitelky správy pohledávek Lenky Zápotocké a ředitele financí a analytiky Pavla Buriana.

MILESM ( 1. října 2023 22:08 )

Zločinci předat Šlachtovi.

Karel Herman ( 1. října 2023 21:56 )

Zloděj!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud